Na przedstawieniu Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia

„Różnorodność kultur Europy” – 21 listopada 2018 r.

21 listopada uczniowie  z klas I-III naszej szkoły byli w kinie na przedstawieniu „Różnorodność kultur Europy”, przygotowanym  przez aktorów Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia. Dzieci poznały historię dziewięcioletniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha, zamkniętego w  magicznej skrzyni. Duch planował zniszczyć to, co na świecie najcenniejsze, by do woli żywić się strachem, nienawiścią, bólem i łzami. Kuba odbył niezwykłą podróż po krajach Europy i wraz ze swoim pieskiem Puszkiem zwyciężył moc złego ducha. Okazało się, że największym skarbem świata są dzieci oraz takie wartości jak przyjaźń, miłość, odwaga, wrażliwość. Spektakl był nie tylko mądry i pouczający, ale też ciekawy, między innymi ze względu na użycie nowoczesnej scenografii.