Koło wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń” powołane zostało  w październiku 2009 roku przez grupę uczniów Gimnazjum nr 2 w Sokółce pod przewodnictwem ówczesnego opiekuna SKW mgr Adama Gila. Dyrekcja ZSO zatwierdziła regulamin oraz tryb przyjmowania nowych wolontariuszy.

Do głównych zadań Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” należą: samopomoc uczniowska w nauce; uczestnictwo w akcjach charytatywnych na terenie szkoły oraz miasta Sokółki; pomoc osobom starszym i chorym; organizacja imprez, zbiórek i akcji wynikających z regulaminu Koła.

Wszystkich chętnych do członkostwa w Kole serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z Opiekunem bądź członkami Zarządu w celu otrzymania deklaracji członkowskiej.

Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu  jest p. Monika Klim

DO POBRANIA:

Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu

Rok szkolny 2023/2024

Udział w zbiórce żywności – 8-9 grudnia 2023 r.

Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w zbiórkach żywności organizowanych przez Caritas Polska. W tym roku nie mogło być inaczej. W dniach 8-9 grudnia 2023 r. wolontariusze należący do Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zachęcali kupujących do zakupu produktów długoterminowych w supermarkecie Biedronka na Os. Zielonym. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki żywnościowe ubogim rodzinom Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na naszym osiedlu.

Kiermasz ciast – 4 października 2023 r.

Zwierzęta kochamy, więc im pomagamy. Tym hasłem rozpoczęliśmy październik – miesiąc pomocy zwierzętom. Dnia 4 października społeczność naszej szkoły uczestniczyła w corocznym kiermaszu ciast i wypieków szkolnych, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz bezdomnych zwierząt. Rodzice, uczniowie i pracownicy naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu. Dzięki wielkim sercom udało się po raz kolejny pobić rekord. Serdecznie dziękujemy szczególnie Rodzicom naszych uczniów za tak wielkie i szczere zaangażowanie w naszą akcję. Pamiętajmy, że tym „najmniejszym naszym braciom” jak mówił św. Franciszek, powinniśmy pomagać zawsze. Do zobaczenia więc na kolejnej akcji.

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

Światowy Dzień Pomocy Zwierzętom – 4 października 2023 r.

Z okazji Światowego Dnia Pomocy zwierzętom uczniowie przygotowali gazetki z fotografiami kotów i psów – podopiecznych Fundacji Pomocy Zwierzętom „Kudłata Polana”, zachęcające do ich adopcji.
Klasy piąte, klasa 4b oraz wolontariusze z klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z członkiem Fundacji Pomocy Zwierzętom „Kudłata Polana”– Małgorzatą Chociej. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy opiekować się zwierzętami i jak im pomóc, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Poznali obowiązki właścicieli zwierząt domowych, które określa Ustawa o ochronie zwierząt. Są to m. in. zapewnienie bezpiecznego schronienia odpowiedniego do warunków atmosferycznych oraz pozwalającego na swobodę ruchu, wartościowej karmy i dostępu do wody oraz leczenia i opieki weterynaryjnej. Ustawa jasno określa też jakie postępowanie człowieka uznawane jest za znęcanie się nad zwierzętami. Pani Małgorzata przypominała też o obowiązku szczepień psów przeciwko wściekliźnie i sterylizacji posiadanych zwierząt, by zapobiec ich niekontrolowanemu rozmnażaniu. Zachęcała również do świadomej adopcji zwierząt. Pamiętajmy, że piesek czy kotek to nie maskotka a towarzysz na wiele lat, za którego życie jesteśmy odpowiedzialni.

Pomagamy

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej za tak duży odzew na ogłoszoną przez nas akcję zbiórki pluszaków. Wszystkie maskotki zostaną przekazane Fundacji Naszpikowani na organizację akcji charytatywnej. Dziękujemy za wasze wielkie serce otwarte na pomoc każdemu kto jej potrzebuje.

Szkolni wolontariusze w schronisku dla zwierząt

Nowy rok szkolny i nowi chętni do pracy wolontariusze rozpoczęli weekendowe wyjazdy do schroniska dla zwierząt. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała długim spacerom z psiakami. Ich radość była bezcenna. Oczywiście pieski polecają się do adopcji.

Rok szkolny 2022/2023

Aktywna niedziela! – 18 września 2022 r.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” spędzili niedzielne, słoneczne przedpołudnie w schronisku dla zwierząt w Sokółce. Piękna pogoda sprzyjała długim spacerom, a radość podopiecznych bezcenna.

 

Rok szkolny 2019/2020

„Tak, pomagam!” – udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności – 6, 7 grudnia 2019 r.

W dniach 06, 07 grudnia 2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ” Pomocna Dłoń” działającej przy SP nr 3 wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak, pomagam!” zorganizowanej przez Caritas Polska. Przy pomocy dorosłych wolontariuszy, udało się zebrać 941 kg produktów, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom. Partnerem działań naszego koła jest parafia p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Sadowskiemu i księdzu Tomaszowi Mnichowi za nieocenioną współpracę.

Kiermasz ciast pod hasłem – Zwierzęta kochamy, więc im pomagamy
25 października 2019 r. (piątek) odbył się w naszej szkole kiermasz ciast pod hasłem – „Zwierzęta kochamy, więc im pomagamy”. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy oraz środków odrobaczających dla podopiecznych sokólskiego Schroniska dla zwierząt.
Społeczność naszej szkoły jak zwykle nie zawiodła. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Zebraliśmy kwotę 2200 zł!!! Szczególne podziękowania należą się wspaniałym Rodzicom naszych uczniów, którzy tak licznie zaangażowali się w akcję piekąc ciasta, babeczki i inne pyszne słodkości. Mogliśmy pobić dotychczasowy rekord, gdyż nie zawiedli też uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy chętnie kupowali ciasta, by pomóc zwierzętom.
Do końca października trwała również zbiórka tekstyliów, zabawek i karmy, które w najbliższym czasie zostaną przekazane do schroniska.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, serdeczne podziękowania składają organizatorzy: Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski.

 

Rok szkolny 2016/2017

Zbiórki Żywności Caritas 9, 10 grudnia 2016 r.

W dniach 9-10.12.2016 ( piątek , sobota) trwała na terenie Sokółki akcja- Zbiórki Żywności Caritas w sokólskich sklepach „Biedronka”. Została zorganizowana na terenie naszego miasta przez parafie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym oraz wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Przez dwa dni młodzi wolontariusze pod opieką osób dorosłych należących do grona przyjaciół parafii zbierało żywność w sklepach „Biedronka”. Sokółczanie jak zwykle nie zawiedli dzięki czemu udało się zebrać bardzo dużą ilość produktów na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z terenu parafii. Jest to kolejna wspólna Zbiórka Żywności parafii i młodych wolontariuszy z ZSO. Tym bardziej cieszy fakt , że razem możemy działać w tak szczytnym celu. Wśród dorosłych wolontariuszy-opiekunów nie zabrakło: Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce Marleny Radkiewicz oraz Ewy Bieszczad, Beaty Wróblewskiej, Teresy Pawełko, Agnieszki Żygieło, Dariusza Kukik, Magdaleny Barcewicz, Krzysztofa Sadowskiego, Ewy Lewoniewskiej i Przemysława Łapicza.
Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i okazane serca.

Akcję z ramienia szkoły nadzorowała Monika Klim.

Akcja „Świąteczna paczka dla zwierzaczka” – 1 – 6 grudnia 2016 r.

Od 1 do 6 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce trwała akcja charytatywna „Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka”, przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Jej celem było niesienie pomocy tym, którzy nie umieją upomnieć się o swoje – zwierzętom z sokólskiego schroniska.
Do akcji, która miała polegać na przygotowaniu paczek zawierających: karmę, zabawki, koce, poduszki i wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne pieskom i kotom włączyła się cała społeczność ZSO. Każda klasa, bądź uczniowie indywidualnie przygotowywali prezenty dla podopiecznych schroniska. Oddźwięk akcji zaskoczył organizatorów. Bardzo chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy i wykonali paczki: burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Sokółce, radni Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz z pracownikami OSiR.
Zwieńczeniem akcji było wspólne przekazanie zgromadzonych prezentów. Wszystkich zaskoczyła ilość zawiezionych darów, co jest tylko skromnym świadectwem wielkości współczujących serc osób. Goście zostali oprowadzeni po schronisku i zapoznani z jego codziennymi potrzebami i problemami, zaś młodzież w tym czasie miała okazję do wyprowadzenia psów na spacer pod czujnym okiem wolontariuszy prowadzących schronisko: Wioletty Ciostek, Edyty Doroszko, Elżbiety Jadkowskiej, Elwiry Zabłockiej i Justyny Ignatowicz.
Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie, okazanie serca podopiecznym schroniska i owocną współpracę: burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej, zastępcy burmistrza Adamowi Kowalczukowi, pracownikom Urzędu Miejskiego w Sokółce, dyrektorowi OSiR Piotrowi Rygasiewicz, pracownikom OSiR, Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Sokółce, Wiolecie Ciostek oraz nauczycielom, uczniom i rodzicom ZSO w Sokółce.

Uczniowie ZSO z wizytą w schronisku dla zwierząt – 18 listopada 2016 r.

Dnia 18.11.16 uczniowie ZSO wraz z opiekunami p. Małgorzatą Chociej i p. Moniką Klim odwiedziły sokólskie Schronisko dla Zwierząt. Wizyta była podsumowaniem akcji „Pomóż zwierzętom”, która rozpoczęła się w szkole 04.11.16 –kiermaszem ciast. Przypominamy, że udało nam się sprzedać ponad 30-ci blach ciast, które wykonali rodzice, wolontariusze i członkowie samorządu uczniowskiego społeczności ZSO. Dzięki nim udało nam się zebrać pokaźną kwotę 1200zł.
Dalsza akcja polegała na zbiórce karmy, kocy, pościeli, zabawek oraz innych akcesoriów potrzebnych zwierzakom w schronisku. Za zebrane pieniądze z kiermaszu ciast zakupiliśmy: podkłady higieniczne, szczepionki, obroże przeciwpchelne, specjalistyczną karmę gastryczną dla zwierząt oraz zabawki dla szczeniaków.
Wizyta w schroniska spotkała się z bardzo przychylnym powitaniem małych podopiecznych. Każdy z nas miał obok siebie przyjaźnie merdający ogon i chętne do zabawy i spaceru oczy. Nie mogliśmy się oprzeć takiemu zaproszeniu. Spacer był wielką obopólną przyjemnością. Również wizyta w pomieszczeniu dla szczeniaków przyniosła wiele radości i wzruszeń. To nie ostatnia akcja uczniów ZSO, planujemy już następne. Uczniowie tej szkoły kolejny raz udowodnili jak wrażliwe mają serca.

Pomagamy zwierzętom z sokólskiego schroniska -4 listopada 2016 r.

4 listopada 2016r. w ZSO rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Pomagamy zwierzętom”. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zorganizował kiermasz ciast. Ta forma pomocy pieskom okazuje się być bardzo skuteczną i z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Kiermasze organizujemy w ZSO od 4 lat ale w tym roku możemy śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy prawdziwy sukces. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę – 1200 złotych. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim odzewem zarówno ze strony uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły, którzy hojnie wydawali swe pieniążki na zakup słodkich wypieków. Szczególne podziękowania należą się uczniom i ich cudownym rodzicom, którzy wsparli akcję przygotowując pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki. Dzięki nim udało nam się sprzedać ponad trzydzieści blach różnych wypieków. Kolejny raz udowodniliśmy, że społeczność ZSO ma ogromne serduszko i chętnie pomaga potrzebującym zwierzętom. Całość funduszy zostanie przekazana na leczenie podopiecznych sokólskiego schroniska, zakup szczepionek, środków przeciwpchelnych i odrobaczających, podkładów,itp.

Cała akcja pomocy zwierzętom trwa do 10 listopada. Zbieramy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska oraz Fundacji Vita Canis opiekującej się też kotkami. Osoby chętne wspomóc finansowo fundację mogą dokonywać wpłat na konto:

Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
Puciłki 31, 16-100 Sokółka
13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
BIC/SWIFT: GOPZPLPW

z tytułem przelewu: darowizna na cele statutowe.

Losy piesków ze schroniska można śledzić też na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek?
To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów ZSO. Akcję zorganizowały p. Małgorzata Chociej i p. Monika Klim.

Rok szkolny 2015/16

Akcja „Pomagamy zwierzętom” zakończona
W terminie 13.11-10.12.2015r. w ZSO trwała akcja „Pomagamy zwierzętom”. Przedsięwzięcie rozpoczął 13.11.2015r. kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy z SKW i członków SU. Zebrane pieniążki przekazaliśmy na leczenie i sterylizację podopiecznych sokólskiego schroniska. Jednocześnie rozpoczęliśmy zbiórkę rzeczy potrzebnych zwierzakom w schronisku. Przede wszystkim zbieraliśmy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce, niepotrzebną już pościel, ręczniki oraz zabawki. Wszystkie zebrane materiały 11.12.2015 r. przekazaliśmy paniom E. Doroszko i W. Ciostek, które troszczą się o swych podopiecznych w schronisku.
Zdajemy sobie sprawę z tego, iż taka pomoc, to tylko kropla w morzu potrzeb. Takie akcje powinny odbywać się znacznie częściej, by uwrażliwić społeczność uczniowską, iż zwierzęta naprawdę potrzebują naszej pomocy. Losy piesków ze schroniska można śledzić na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek? Te cudowne, potrzebujące człowieczego ciepła i bezpieczeństwa istoty, za okazaną miłość odpłacą wam tym samym.
Wszystkim uczestnikom akcji za wrażliwe serduszka serdecznie dziękują jej organizatorki – Małgorzata Chociej i Monika Klim.

Razem możemy więcej !!!
W dniach 11-12 grudnia 2015 odbyła się na terenie Sokółki Zbiórka Żywności Caritas. W naszym mieście przedsięwzięcie organizowali wspólnie duszpasterze z parafii p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce oraz wolontariusze należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Młodzi wolontariusze, pod opieka dorosłych parafian, zbierali dary w obydwu Biedronkach w Sokółce. Przez dwa dni udało się zgromadzić około 600kg produktów żywnościowych. Wszystkie dary zostaną w najbliższych dniach przekazane przez księży 75-ciu najbardziej potrzebującym rodzinom z parafii p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce.

Zbieramy plastikowe nakrętki 13 listopada 2015 r.

13 listopada rodzice Piotrusia Łuckiewicza odebrali pierwszą partię zebranych przez szkołę nakrętek plastikowych. Byli bardzo zaskoczeni, że w tak krótkim czasie udało się zebrać pokaźną ilość korków, za które bardzo serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom dziękują. Oczywiście nie jest to koniec akcji. Ponownie korki zostaną przekazane w styczniu.

Pomagamy zwierzętom z sokólskiego schroniska -13 listopada 2015 r.

W dniu 13 listopada 2015r. w ZSO rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Pomagamy zwierzętom”.
W tym dniu zorganizowaliśmy kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy z SKW i członków SU. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim odzewem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Udało nam się sprzedać ponad dwadzieścia blach różnych wypieków. W ten sposób udało nam się zebrać dość pokaźną kwotę – 850 złotych. Całość funduszy zostanie przekazana na leczenie i sterylizację podopiecznych sokólskiego schroniska.
Cała akcja pomocy zwierzętom trwa do końca listopada. Zbieramy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska oraz Fundacji Vita Canis opiekującej się też kotkami. Osoby chętne wspomóc finansowo fundację mogą dokonywać wpłat na konto:

Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
Puciłki 31, 16-100 Sokółka
13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
BIC/SWIFT: GOPZPLPW
z tytułem przelewu: darowizna na cele statutowe.

Losy piesków ze schroniska można śledzić też na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek?
To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów ZSO. Akcję zorganizowały p. Małgorzata Chociej i p. Monika Klim.

Zbiórka żywności 25-26 września 2015 r.

Dnia 25.09.2015 r.- 18 uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy naszej szkole, po raz kolejny wzięło udział w zbiórce żywności. Głównym organizatorem akcji jest Sokólski Fundusz Lokalny w porozumieniu z Bankiem Żywności działający na terenie całego kraju. Udało się zebrać dość pokaźne ilości produktów, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom z naszej gminy. Udział w akcji dał wolontariuszom dużo satysfakcji.

Rok szkolny 2014/15

Akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

Ogólnopolskie akcje- Zbiórka Żywności (we współpracy z Sokólskim Funduszem Lokalnym)

W obecnym roku szkolnym 2014/2015 odbyły się już dwie akcje Zbiórki Żywności w których zawsze licznie uczestniczą wolontariusze z naszego koła. Pierwsza odbyła się w dniach 3-4-5 października2014, zaś druga od 28 listopada do 29 listopada 2014 r.

Pomagamy zwierzakom z sokólskiego schroniska -28 listopada 2014 r.

W dniach 24 – 28 listopada w ZSO odbyła się kolejna edycja akcji „Pomagamy sokólskim zwierzakom”. Zbieraliśmy karmę, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły z wielkimi sercami, wrażliwi na potrzeby bezdomnych czworonogów, przynosili do opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu karmę i inne produkty potrzebne w schronisku.
Zakończeniem naszej kampanii był kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy z SKW i członków SU. Nasze przedsięwzięcie spotkało się z olbrzymim odzewem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Udało nam się sprzedać ponad trzydzieści blach różnych wypieków, z czego uzbierała się dość pokaźna kwota 975 złotych. Całość funduszy przekazano na leczenie podopiecznych schroniska.
To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów ZSO. Akcję zorganizowały p. Małgorzata Chociej i p. Monika Klim.

Rok szkolny 2013/14

W obecnym roku szkolnym uczestniczymy w następujących akcjach

Kiermasz ciast na schronisko w Sokółce – 12 marca 2014 r.

Dnia 12 marca 2014r. Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Moniki Klim i p. Małgorzaty Chociej zorganizowały kiermasz ciast, którego celem było zebranie jak największej ilości pieniędzy na leczenie dla psów z sokólskiego Schroniska. Ciasta piekli uczniowie klas gimnazjalnych należący do Koła Wolontariatu oraz opiekunowie.
Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch godzin lekcyjnych i przerw udało nam się sprzedać wszystkie wypieki. Wspomogli nas w tym uczniowie naszej szkoły oraz wszyscy pracownicy.
Udało nam się zebrac kwotę- 536 złotych, która w całości zostanie przekazana na leczenie piesków z sokólskiego schroniska.
Uważamy, że akcja była bardzo udana i dlatego zamierzamy ją powtórzyć po świętach wielkanocnych, gdyż potrzeby Schroniska są ogromne.

Internetowa akcja na rzecz Sokólskiego Schroniska dla Zwierząt – 6 – 19 lutego 2014 r.

Członkowie naszego koła  oraz inni uczniowie ZSO wzięli czynny udział w internetowej akcji  Pomóż Zwierzętom Przetrwać Zimę. Trwała ona  od 6 do 19 lutego 2014. Akcja polegała na codziennym oddawaniu głosu na Sokólskie Schronisko na stronie Eksperci Tesco-facebook. Efektem końcowym było zajęcie 7 miejsca w całym kraju oraz uzyskanie kwoty ok. 3600 zł na karmę dla piesków z naszego schroniska.

schronisko

Nawiązanie współpracy z  Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu na Litwie. Przygotowując się do odwiedzin na Litwie nasi wolontariusze wraz z opiekunami p. Małgorzatą Chociej i p. Moniką Klim upiekli prawie 400 pierniczków, które następnie własnoręcznie ozdobili. Był to nasz skromny, słodki upominek dla młodzieży z litewskiego gimnazjum.

Stroiki na Boże Narodzenie – Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze z naszej szkoły wykonywali stroiki bożonarodzeniowe, które po jasełkach szkolnych zostały wręczone obecnym na uroczystości emerytom oraz innym pracownikom szkoły.

 Ogólnopolska akcja Zbiórka Żywności  (we współpracy z Sokólskim Funduszem Lokalnym)
W obecnym roku szkolnym odbyły się już dwie akcje Zbiórki Żywności w których zawsze licznie uczestniczą wolontariusze z naszego koła. Pierwsza odbyła się w dniach 4-5 października2013, zaś druga od 29 listopada do 1 grudnia 2013 r.

Zakręcona Akcja – zbiórka plastikowych zakrętek (we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem  Szkolno Wychowawczym).
Celem końcowym akcji jest wsparcie finansowe zakupu wózka inwalidzkiego dla uczennicy SOSW.