Samorząd uczniowski

Samorząd 2023/2024

Walczymy o tytuł „Klasa na medal” – grudzień 2023/styczeń 2024

Samorząd Szkolny z opiekunami przeprowadził kolejne działania mające na celu wyłonienie Klasy na Medal. Wszystkie klasy 4-8 naszej szkoły wzięły udział w konkurencjach. Ostatnie działania związane były z okresem świątecznym oraz karnawałem oto wyniki klas i wykonane przez uczniów dekoracje. Gratulujemy kreatywności i pracowitości wszystkim klasom. W styczniu ostatnie w tym półroczu działanie. 10.01.24 r. będzie Dniem postaci z bajek i filmów – przebieramy się w związku z karnawałem za ulubioną postać.

DEKORACJA SALI
I miejsce klasa 4a sala 27 i 4b sala 11
II miejsce klasa 5 a sala 14
III miejsce klasa 6b sala 12

DEKORACJA DRZWI
I miejsce klasa 4a sala 27
II miejsce klasa 4b sala 11 , klasa 5a sala 14, klasa 6b sala 12
III miejsce klasa 6a sala 28 i 8a sala 9

GAZETKA KLASOWA
I miejsce klasa 5b sala 40
II miejsce klasa 6b sala 12
III miejsce 4a sala 27

Mikołajki w naszej szkole – 6 grudnia 2023 r.

Dnia 6 grudnia br. w progach naszej szkoły powitaliśmy długo oczekiwanego gościa – Mikołaja, który przyniósł wspaniałe prezenty i dostarczył wiele radości. Sprawdzał, czy uczniowie byli grzeczni, prosił o zaśpiewanie kolęd czy recytację wierszyków, a w zamian rozdał całej społeczności szkolnej słodkie upominki. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać. Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok. Pomagały mu dzielnie urocze elfy. Miły, świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Podziękowania składamy przedstawicielom SU wraz z opiekunami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z odwiedzin Mikołaja.

Zabawa andrzejkowa 2023 – 29 listopada 2023 r.

29 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa klas IV-VIII. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i  jednocześnie podtrzymują wielowiekową tradycję wróżenia. Stoiska naszych szkolnych  wróżbitów cieszyły się dużym zainteresowaniem, co widać na  fotorelacji. Uczniowie chętnie też robili zdjęcia przy pięknej dekoracji. Zabawę uświetniły przeboje latino disco, disco polo i współczesnej muzyki popowej. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Podziękowania składamy przedstawicielom  Samorządu Szkolnego, opiekunkom- p. Jolancie Steckiewicz, p. Dorocie Zalewskiej oraz wychowawcom. Wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejny wspaniały bal andrzejkowy.

Jeśli chcesz obejrzeć wszystkie zdjęcia kliknij TU

Dzień Życzliwości – 21 listopada 2023 r.

W dniu 21.11.23 r. w naszej szkole, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, obchodziliśmy Dzień Życzliwości. 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi i czy mamy pozytywne emocje. To wspaniały moment, aby przypomnieć sobie jak ważny jest drugi człowiek i jak istotne są miłe słowa i gesty w naszym codziennym życiu. Na dolnym korytarzu został spisany Kodeks Życzliwości oraz powstało Drzewo pozdrowień i miłych słów. Dzień upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy.

Dzień bez plecaka – 13 listopada 2023 r.

13 listopada w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, zorganizowano „Dzień bez plecaka”. Uczniowie okazali się bardzo kreatywni. Przynieśli do szkoły wszystkie potrzebne przybory zapakowane w przeróżny sposób. Widzieliśmy kosze sklepowe i wiklinowe, torby i walizki podróżne, skrzynki na narzędzia, garnki, wózki dla lalek, lodówki turystyczne, kartonowe pudła, futerały na instrumenty muzyczne. Każdy pomysł był dobry! Co prawda nie każdy wygodny, ale czegóż nie robi się dla dobrej zabawy? Ten dzień przyniósł uczniom wiele radości, ale pamiętajmy, że nic nie zastąpi tradycyjnego plecaka szkolnego!

Pasowanie na ucznia – 25 października 2023 r.

Przedstawiciele samorządu szkolnego życzyli pierwszakom samych dobrych dni w szkole. Starsi koledzy zorganizowali też pierwszakom zabawy taneczno-muzyczne.

Dzień Nauczyciela – 12 października 2023 r.

Samorząd szkolny, reprezentujący uczniów, przekazał serdeczne życzenia pracownikom szkoły.

Samorząd 2022/2023

przewodnicząca: Weronika Dargiewicz kl 8a
zastępca: Aleksandra Jóźwik kl 8a
skarbnik: Amelia Kostrzewska kl 8b

Opiekun SU SP nr 3: mgr Jolanta Steckiewicz, mgr Dorota Zalewska

Dzień Kobiet – 8 marca 2023 r.

Już od samego rana w naszej szkole było widać że nadszedł 8 marca czyli Dzień Kobiet. Jak co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta pojawiły się kwiaty, słodkości, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Przedstawiciele samorządu szkolnego zadbali o to, by słodkości trafiły do wszystkich nauczycielek, pań z administracji i obsługi oraz uczennic szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dzień Kobiet

Szkolne walentynki – 14 lutego 2023 r.

Dzień Świętego Walentego to szczególne święto. W walentynki ludzie okazują sobie wzajemną miłość i sympatię. W tym dniu wysyłamy kartki, obdarowujemy się prezentami. Samorząd Uczniowski włączył się w organizację tego wyjątkowego dnia. Walentynkowi listonosze pośredniczyli w przekazywaniu wyrazów sympatii i przyjaźni poprzez „pocztę walentynkową”. Specjalna skrzynka pocztowa czekała na kartki kilka dni wcześniej. Wyjątkowa korespondencja dotarła  do wszystkich adresatów.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Walentynki 2023 

Życzenia Świąteczne 

Konkursy świąteczne – grudzień 2022 r.

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego przeprowadzono przed Świętami Bożonarodzeniowymi konkursy międzyklasowe na najpiękniejszą bombkę oraz kartkę świąteczną. Okazją do podsumowania konkursów były Jasełka szkolne.

 

Mikołajkowe drzwi – grudzień 2022 r.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w naszej szkole – 21 listopada 2022 r.

Z inicjatywy samorządu szkolnego w naszej szkole w dniu 21 listopada odbyły się obchody Dnia Praw Dziecka we współpracy z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła wspólnie z UNICEF uczciła tę wyjątkową datę i pokazała, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! W ramach obchodów społeczność szkolna ubrała się na niebiesko. Przyłączyła się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Odbyły się także ciekawe zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz poruszające kwestie przeciwdziałania dyskryminacji. Ponadto przedstawiciele samorządu szkolnego przeprowadzili ankietę wśród uczniów na temat ich praw, a klasy IV- VIII wykonały plakaty o prawach dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dyskoteka andrzejkowa klas IV-V – 23 listopada 2022 r.

Dnia 23 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa klas czwartych i piątych. Samorząd szkolny pod kierunkiem p. Doroty Zalewskiej i p. Jolanty Steckiewicz przygotował wróżby, wspaniałą muzykę oraz fotobudkę, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Oto nasza fotorelacja:

ZOBACZ ZDJĘCIA: Andrzejki klas 4-5

Dzień Piżamy – 21 października 2022 r.

21 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Piżamy. To miłe wydarzenie zorganizowano z inicjatywy nauczycieli klas początkowych, przy współpracy i wsparciu Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Koła PCK. W tym dniu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele założyli piżamy, szlafroki, kombinezony do spania, bamboszki i kapciuszki. Młodsze dzieci miały ze sobą poduszeczki, jaśki i różne przytulanki. Panowała bardzo miła i radosna atmosfera, ale nie zabawa była w tej akcji najważniejsza. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Piżama to przecież codzienny strój dzieci chorych, przebywających w szpitalu, często przez bardzo długi czas. Ubierając ten strój solidaryzujemy się ze wszystkimi chorymi małymi pacjentami. W naszej szkole odbyła się charytatywna zbiórka na rzecz fundacji przy szpitalu onkologicznym, w którym leczy się uczennica naszej szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dzień Piżamy

Dzień Nauczyciela – 14 października

Samorząd 2021/2022

przewodnicząca:
zastępca:
sekretarz:

Opiekun SU SP nr 3: mgr Marta Jóźwik, mgr Małgorzata Zieziula

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – 2 kwietnia 2022 r.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Również nasza szkoła, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, włączyła się w obchody tego dnia, ogłaszając 2 kwietnia „dniem na niebiesko”. Uczniowie w klasach wykonali też prace tematyczne z symbolami Dnia Świadomości Autyzmu. Jednak to nie symbole są najważniejsze. Musimy się nauczyć działać według zasady: „Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!”.

Dzień bez plecaka – 11 marca 2022 r.

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego dzień 11. 03. 2022 r. został ogłoszony „dniem bez plecaka”. Tego dnia należało zamienić tradycyjny plecak na inny pojemnik na podręczniki – kosz, walizkę, pudełko itp. W niecodziennych nosidłach musiały się zmieścić wszystkie potrzebne tego dnia przybory. Pomysłów było sporo, choć niektórym trochę ciężko było się poruszać po szkole. Wielu uczniów doceniło zalety tradycyjnego plecaka.

Zobacz zdjęcia: Dzień bez plecaka

Dzień Kobiet i Mężczyzn – 8, 10 marca 2022 r.

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składali najserdeczniejsze życzenia Paniom i Panom pracującym w naszej szkole. Słodki upominek był miłym dopełnieniem życzeń.

Zobacz zdjęcia:  Dzień kobiet i Dzień Mężczyzn

Walentynki 2022

Walentynki to najlepszy moment, aby przekazać naszym bliskim bądź przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkołach, jest niewątpliwie poczta walentynkowa. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod nadzorem pani Małgorzaty Zieziuli i p. Marty Jóźwik zadbali o to, by kartki z wyrazami sympatii trafiły do adresatów.

Mikołajki 2021 – 6 grudnia 2021 r. 

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Stary mikołajkowy obyczaj nakazuje obdarowywanie się w tym dniu upominkami oraz świętowanie w strojach nawiązujących do nadchodzących świąt, a to lubią wszyscy. Już od rana w naszej szkole krzątał się Święty Mikołaj z pomocnikami, roznosząc po klasach worek z prezentami. Młodsze dzieci obdarowały niezwykłego gościa piosenkami i wierszykami, starsze zapewniły o nienagannym zachowaniu. Przez cały dzień panowała radosna i świąteczna atmosfera, podkreślana dodatkowo przez nastrojową muzykę i zapach słodkości. Już wkrótce Mikołaj znowu nas odwiedzi, tym razem zostawiając prezenty pod choinkami w naszych domach.

zobacz zdjęcia: Mikołajki

Udział w akcji „Murem za polskim mundurem” – 16 -19 listopada 2021 r.

Nasza szkoła w dniach 16- 19 listopada 2021 r. włączyła się w akcję „Murem za polskim mundurem”. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Zieziula i p. Martą Jóźwik. Akcja polegała na zebraniu różnego rodzaju słodyczy. W paczkach znalazły się: kawa, herbata, batoniki i wiele innych słodkości, jak również laurki wykonane przez naszych najmłodszych uczniów. W taki sposób chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność służbom mundurowym za obronę granic naszej Ojczyzny. Zebrane produkty przekazaliśmy żołnierzom, którzy odwiedzili naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

Dzień Edukacji Narodowej
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pracownikom szkoły  i wręczenie „antystresowe tik-taki”.

 

Samorząd 2019/2020

przewodnicząca: Wiktoria Lisowska
zastępca: Iga Kuklicz
sekretarz: Antoni Piskurewicz

Opiekun SU SP nr 3: mgr  Sławomir Rochalski, mgr Jolanta Steckiewicz

 

Jasełka szkolne – 18 grudnia 2019 r.

Wszyscy goście obecni na uroczystości otrzymali w upominku choinkową ozdobę przygotowaną przez uczniów Samorządu Szkolnego i ich opiekunów p. Martę Jóźwik i pana Sławomira Rochalskiego.

Mikołajki – 6 grudnia 2019 r.

Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do obdarowania się drobnymi prezentami. W tym roku upominki rozdawał Mikołaj wraz z asystentkami z klasy VIIIa. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.
O mikołajkowy nastrój zadbali uczniowie z Samorządu Szkolnego pod okiem opiekunów.

 

Dyskoteka – 22 listopada 2019 r.

Kiermasz ciast pod hasłem – Zwierzęta kochamy, więc im pomagamy
25 października 2019 r. (piątek) odbył się w naszej szkole kiermasz ciast pod hasłem – „Zwierzęta kochamy, więc im pomagamy”. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy oraz środków odrobaczających dla podopiecznych sokólskiego Schroniska dla zwierząt.
Społeczność naszej szkoły jak zwykle nie zawiodła. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Zebraliśmy kwotę 2200 zł!!! Szczególne podziękowania należą się wspaniałym Rodzicom naszych uczniów, którzy tak licznie zaangażowali się w akcję piekąc ciasta, babeczki i inne pyszne słodkości. Mogliśmy pobić dotychczasowy rekord, gdyż nie zawiedli też uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy chętnie kupowali ciasta, by pomóc zwierzętom.
Do końca października trwała również zbiórka tekstyliów, zabawek i karmy, które w najbliższym czasie zostaną przekazane do schroniska.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, serdeczne podziękowania składają organizatorzy: Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski.

Samorząd 2018/2019

przewodnicząca: Karina Miron
zastępca: Agnieszka Ancypo
sekretarz: Julia Sadowska

Opiekun SU SP nr 3: mgr Katarzyna Chociej, Sławomir Rochalski

Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał Nie ma dzieci – są ludzie oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już […]

Prawa i obowiązki dziecka zawarte są w Konwencji Praw Dziecka.

Prawa Dziecka- obejrzyj prezentację

AKCJE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Drzwi do wiosny – 21 marca

Z okazji powitania wiosny Samorząd Uczniowski przygotował akcję pod hasłem „Drzwi do wiosny”. Zadaniem uczniów było ozdobienie drzwi klasopracowni emblematami związanymi z tą piękną porą roku. Pomysł bardzo przypadł wszystkim do gustu. Na drzwiach pojawiły się kwiaty, bociany, motyle oraz wiosenne hasła. Do szkoły zawitał wiosenny klimat.

Walentynki – 14, 15 lutego 2019 r.

Jak co roku w naszej szkole z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zajął się tradycyjną pocztą walentynkową, która zawsze dostarcza uczniom wielu miłych wrażeń. Ponadto w dniu 15.02.2019 r również w ramach Walentynek odbył się coroczny już VI teleturniej 'What song is it’ przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego. Konkurs wzorowany na popularnym programie muzycznym „Jaka to melodia?” W tym roku w teleturnieju wzięli udział uczniowie klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół klasy III a gimnazjum w składzie: Agnieszka Ancypo, Zuzanna Woronowicz i Patrycja Szyszko. II miejsce zajął zespół klasy VIII a w składzie: Julia Sadowska, Oliwia Fiłoń i Maciej Trzasko a miejsce III zespół klasy VII a w składzie: Julia Dębko, Wiktoria Lisowska i Brajan Ignatowicz. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i świetną zabawę.

Pomagamy Asi Szyłak 30 listopada 2018 r.
W dnia 30.11.2018r. Szkoła Podstawowa nr 3 na Osiedlu Zielonym zorganizowała zbiórkę makulatury. Naszym partnerem w tej akcji była Szkoła Podstawowa w Kamionce Starej. Zebraliśmy 3045 kg makulatury, za które uzyskaliśmy 615 złotych. Wszystkie pieniądze ze zbiórki przeznaczyliśmy na pomoc w sfinansowaniu protezy nogi dla Asi Szyłak.

Dzień nauczyciela – 12 października 2018 r.

Samorząd Uczniowski przygotował miłą niespodziankę w postaci poczęstunku domowymi pączkami.

Jubileusz 50 – lecia szkoły – 20 września 2018 r.

Przedstawiciele samorządu wręczyli gościom pamiątkowe upominki.

Samorząd 2017/2018

przewodnicząca: Gabriela Poczobutt Odlanicka kl III a gimnazjum
zastępca: Agnieszka Chłus kl VII a
sekretarz: Kinga Matuk kl III a gimnazjum, Iga Kuklicz kl V a

Opiekun SU SP nr 3: mgr Katarzyna Chociej, Sławomir Rochalski

Walentynkowa V edycja Konkursu „What song is it” – 14 lutego 2018 r.

Walentynki czyli coroczne święto zakochanych były uroczyście obchodzone w Szkole Podstawowej nr 3. Oprócz tradycyjnej „Poczty walentynkowej”, zorganizowanej przez Samorząd Szkolny, która dostarczyła uczniom wielu wrażeń, nie mniejszej dawki emocji dostarczyła V edycja Konkursu „What song is it”, zorganizowana i przygotowana jak co roku przez nauczycieli anglistów z naszej szkoły. Konkurs wzorowany na popularnym programie muzycznym „Jaka to melodia” prowadzonym przez Roberta Janowskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej, oraz klasy II i III gimnazjum. Konkurs polegał na odgadnięciu tytułu i wykonawcy utworu po usłyszeniu kilku początkowych taktów utworu. Organizatorzy przygotowali około 100 piosenek, których tematem przewodnim była miłość. Trzeba przyznać, że uczestnicy konkursu wykazali się profesjonalną niemal wiedzą, w większości bezbłędnie odgadując usłyszane utwory i wykonawców. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa III a gimn. w składzie: Karolina Borowska, Kinga Matuk, Emilia Puciłowska. II miejsce przyznano klasie IIa gimnazjum: Agnieszka Ancypo, Zuzanna Woronowicz, Szymon Dowgiert. Natomiast zaszczytne III miejsce zajęli reprezentanci klasy VII SP: Julia Sadowska, Oliwia Fiłoń i Maciek Trzasko Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Maratonu Pisania Listów – 8 grudnia 2017 r.

8 grudnia klas 2a gimnazjum wraz z wychowawcą Katarzyną Chociej wzięła udział w trzeciej edycji Maratonu Pisania Listów organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce. Jest to międzynarodowa akcja organizowana przez Amnesty International, polega na pisaniu listów w obronie niesłusznie uwięzionych osób w różnych krajach.