Udział w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Udział w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – 24 kwietnia 2024 r.

24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sokółce odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny – jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a, którzy otrzymali wyróżnienie za udział w konkursie. Byli to: Jakub Hlebowicz, Kajetan Lubecki oraz Sebastian Steckiewicz.