Na Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

Na Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym – 13 kwietnia 2016 r.

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Króla Ortografii, przeznaczony dla dzieci z klas I-III. Turniej ma zasięg okręgowy , wzięło w nim udział ok. 80 uczniów z podstawówek sokólskich i okolicznych gmin. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: klasy pierwsze- Weronika Dargiewicz, Magdalena Wiszowata, Szymon Mróz, klasy drugie – Patrycja Pawłowska, Dominika Sołtan, Zuzanna Sawoń klasy trzecie: Natalia Tołłoczko, Iga Kuklicz, Antoni Piskurewicz. Miło nam zakomunikować, że nasze dzieci wypadły znakomicie, świetnie poradziły sobie z ortograficznymi zawiłościami, pokazały, że mają wiedzę i z pisaniem są za pan brat.

Oto wyniki końcowej klasyfikacji:

Magdalena Wiszowata – II miejsce
Weronika Dargiewicz – III miejsce
Dominika Sołtan – III miejsce
Natalia Tołłoczko – III miejsce
Patrycja Pawłowska – wyróżnienie
Zuzanna Sawoń – wyróżnienie
Iga Kuklicz – wyróżnienie

Dzieci otrzymały dyplomy, książki, nagrody rzeczowe i słodkie upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!