Dzień Świętego Patryka w SP3

Dzień Świętego Patryka w SP3 – 17 marca 2021 r.

17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Klasy 1 – 3, uczące się w trybie stacjonarnym, dzień ten obchodziły ubrane oczywiście w kolor zielony. Dodatkowo pojawiły się również inne symbole związane z tym dniem. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie mieli możliwość zapoznania się z osobą Świętego Partyka. Dowiedzieli się oni, że jest to patron Irlandii a jego atrybutem jest koniczynka. Poznali też inne szczęśliwe przedmioty kojarzone z tym dniem takie jak podkowa, tęcza, złote monetki i garniec złota. Oczywiście poznali również skrzata o trudnym imieniu Leprechaun w śmiesznych butach i dużym zielonym kapeluszu. Niektórzy z naszych kolegów postarali się nawet o brody takie jak miał nasz krasnoludek.
Klasy starsze uczące się online również brały udział w zabawie, która poszerzyła ich wiedzę w tym temacie. Rezultatem tego były ciekawe prezentacje wykonane przez chętnych.