Na VI Powiatowym Konkursie Angielsko – Rosyjskim „Poliglota”

Na VI Powiatowym Konkursie Angielsko – Rosyjskim „Poliglota” – 13 marca 2024 r.

Dnia 13 marca w murach Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce uczniowie klas podstawowych, szkół ponadpodstawowych powiatu sokólskiego spotkali się na VI Powiatowym Konkursie Angielsko – Rosyjskim „Poliglota”. Celem konkursu była popularyzacja języków obcych w szkole, motywowanie młodzieży do doskonalenia świadomego i celowego posługiwanie się językiem angielskim i językiem rosyjskim. Uczniowie przystąpili do testu, w którym wykonywali zadania zarówno w języku angielskim jak i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Biziuk z klasy 8a i Szymon Tołłoczko z klasy 7a. Chłopcy wykazali się doskonałą znajomością obu języków. Mateusz zajął II miejsce, Szymon uplasował się na miejscu III w kategorii szkół podstawowych naszego powiatu.