Na konkursie recytatorskim „Między milczeniem a krzykiem”

Na konkursie recytatorskim „Między milczeniem a krzykiem” – 12 marca 2024 r.

W dniu 12.03.2024r., w Sokólskim Ośrodku Kultury odbył się XX konkurs recytatorski wierszy Leonardy Szubzdy pt. „Między milczeniem a krzykiem”. Po raz pierwszy miał miejsce w Sokółce, poprzednie edycje odbywały się w Korycinie. Konkurs objęty został patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, która to osobiście zaszczyciła uczestników swoją obecnością i odczytała wiersz z ostatniego tomiku poetki.
W rywalizacji uczestniczyły dwie grupy młodzieży: uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich. Jury składało się z 5 osób, m.in. zasiadał w nim p. Dariusz Szada – Borzyszkowski, aktor Krzysztof Dzierma i nasz lokalny aktor Mateusz Stasiulewicz. Konkurencja była duża, młodzież wzruszała i zaskakiwała swoją interpretacją poruszających wierszy pani Leonardy.
Po długiej naradzie wyłoniono zwycięzców. Sukces odniosła uczennica naszej szkoły Amelia Normantowicz, zdobywając I miejsce. Gratulujemy również Emilii Szomko udziału w konkursie.