Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Music Zone

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Music Zone – 17 kwietnia 2024 r.

Dnia 17 kwietnia w naszej szkole już po raz trzynasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Music Zone. Jak co roku do udziału zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z gminy i miasta Sokółka. Cieszymy się więc ogromnie z tak licznego odzewu i zainteresowania. Gościliśmy Szkołę Podstawową nr 1 w Sokółce, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Szkołę Podstawową w Boguszach, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, Szkołę Podstawową w Starej Rozedrance, Szkołę Podstawową im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce oraz Samorządową Szkołę Muzyczna I st. w Sokółce.
W sumie podczas konkursu zaprezentowało się 43 wykonawców. Młodzi artyści występowali solo i w duetach, w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VIII.
Repertuar był bardzo zróżnicowany, począwszy od piosenek podręcznikowych, poprzez klasykę muzyki rozrywkowej z lat 60, a skończywszy na popularnych przebojach pop z najnowszych list przebojów. Poziom występów również był bardzo zróżnicowany, a wśród młodych wykonawców można było dostrzec wzrastające talenty muzyczne.
Jury w składzie Iwona Słoma (SP nr 3) Paulina Szomko (SP nr 2), Joanna Snochowska-Grygo (SP nr 1) i Michał Gieniusz (Sokólski Ośrodek Kultury) brało pod uwagę czystość intonacji i prawidłową emisję głosu, właściwą wymowę w języku angielskim oraz ogólny wyraz artystyczny. Bardzo ważnym aspektem był też sam udział w występie, zamiłowanie do śpiewu i opanowanie tremy.
Po naradzie jury nagrodziło następujących wykonawców:
KATEGORIA SOLO KLAS I – III
I miejsce Marcelina Woroniecka
II miejsce Aleksandra Tomaszycka
III miejsce Filip Kaźmierczak
KATEGORIA DUETY KLAS I – III
I miejsce Aniela Pruszyńska i Lena Gasperczyk
II miejsce Zuzanna Szpakowska i Diana Szumiło
III miejsce Krzysztof Supronik i Amelia Matukiewicz
KATEGORIA SOLO KLAS IV – VIII
I miejsce Julia Supronik
II miejsce Aleksandra Normantowicz
III miejsce Oliwia Popławska
KATEGORIA DUETY KLAS IV – VIII
I miejsce Aleksandra Prokopczyk i Aleksandra Stupak
II miejsce Oliwia Woronko i Laura Nowik
III miejsce Magda Borowik i Kaja Baranowska
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury oraz firmy BIASONA Marek Bruzgo, SERVIRE Adam Kozłowski. EDUWISH Małgorzata Dziewiątkowska, Zajazd KRESOWIA Tomasz Dziewiątkowski, LGD SZLAK TATARSKI, Pizzeria PEPERONI Marcin Blichniewicz, Apteka Arnika, Kwiaciarnia VENUS, Maciej Szczęsnowicz ZAJAZD U MAHMEDA. Dodatkowo pan Michał Gieniusz zaprosił zwycięzców kategorii solo do Studia Śpiewu i Gitary w Sokółce na profesjonalne nagranie muzyczne.
Organizatorzy konkursu – nauczyciele angliści Szkoły Podstawowej nr 3 im. W. Wróblewskiego: Katarzyna Chociej, Marta Jóźwik i Sławomir Rochalski oraz dyrekcja szkoły – składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu.
Do zobaczenia za rok!!!