Jasełka szkolne

Jasełka szkolne – 19 grudnia 2018 r.

Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, to w naszej szkole już dziś odbyły się jasełka. Świąteczne spotkanie przygotowali uczniowie klas IIIb gim, 8a, 7a i 6a pod okiem pani Moniki Klim i Moniki Jurkowskiej. Na uroczystość przybyło wielu gości: burmistrz Sokółki pan Adam Kowlaczuk, proboszcz parafii NCiKCH ksiądz Bogusław Urban, ksiądz kanonik Józef Kuczyński, przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Parchanowicz, Prezes Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce pani Barbara Sawicka, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Tegoroczne jasełka były nietypowe, odwoływały się do współczesnej kultury i poprzez taki pryzmat pokazały walkę dobra ze złem. I chociaż momentami były zabawne, to zawierały mądre i poważne przesłanie: aby w sercach ludzi zagościła dobroć i życzliwość nie tylko od święta, ale i na co dzień. Uczniowie biorący udział w sztuce wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie. Odczytanie fragmentu Ewangelii i wspólne podzieleniu się opłatkiem zakończyło oficjalną część spotkania.
Samorząd szkolny przygotował kartki z życzeniami oraz drobne upominki. Jak co roku wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wykonali stroiki bożonarodzeniowe, które zostały wręczone gościom przybyłym na uroczystość.