Wycieczka do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego w Białymstoku

Wycieczka do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego w Białymstoku – 11 marca 2019 r.

Dnia 11 marca 2019 r. uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjalnej, w ramach realizacji zadań projektu „Nowa jakość edukacji…”, wzięli udział w wycieczce do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę poświęconą Antarktydzie i Arktyce, podziwiali eksponaty ptaków i ssaków oraz akwaria i terrarium z żywymi wężami, pająkami, jaszczurkami i żółwiami. Tą niezapomnianą lekcję przyrody przeprowadzili pracownicy naukowi Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
Uczniowie mieli też szansę zwiedzenia Gabinetu Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego – ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, który urodził się w Białymstoku.