Wizyta pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Wizyta pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – 9 kwietnia 2024 r.

Dnia 9 kwietnia uczniowie klas VIa, VI b I VIIa brali udział w lekcji ZUS, w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Projekt powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Ciekawe zajęcia przeprowadziła kierownik Inspektoratu: w Sokółce Katarzyna Kieda-Tolko. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym są ubezpieczenia społeczne, jak funkcjonuje system emerytalny oraz czy warto płacić składki. Ponadto uczennica kl. VIIa Amelia Normantowicz wykonała piękny plakat na konkurs, którego wojewódzkie rozstrzygnięcie odbędzie się w maju. Koordynatorem projektu w szkole jest pani Dorota Zalewska.