Wiosenne warsztaty kulinarne

Wiosenne warsztaty kulinarne – 21 marca 2014 r.

21 marca wszyscy w naszej szkole  świętują pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tym roku klasa czwarta postanowiła spędzić ten dzień w dość nietypowy sposób – urządzając  „Warsztaty Kreatywnego Gotowania”. Wychowawczyni klasy p. M. Chociej realizuje na zajęciach technicznych w gimnazjum moduł: Kulinaria. Taki rodzaj zajęć spodobał się również młodszym uczniom, którzy chętnie sprawdzili  swe umiejętności w kuchni, w którą tego dnia zamieniła się sala nr 9. Na początku przygotowano ciepłe przekąski w postaci pieczarkowo-szynkowych zawijasów w cieście francuskim. Następnie wykorzystując zielone warzywa stworzyli wiosenną łąkę, na której hasały parówkowe koniki, rosły muchomorki a między nimi przemykały myszki. Po przekąskach przyszedł czas na owocowo-waniliowy deser w pomarańczowych miseczkach. Prawdziwą zręcznością w posługiwaniu się nożem trzeba było się wykazać podczas wykrawania ananasowego łabędzia. Zmagania kulinarne zwieńczyły koktajle owocowe. Takie warsztaty pobudzają wyobraźnię, uczą wykonywania w ciekawy sposób potraw oraz  pracy w grupie (a potrawy wspaniale smakują). Dziękujemy paniom B. Tolko oraz M. Klim za pomoc w realizacji naszego kulinarnego projektu.