V Turniej Orlika o Puchar Premiera RP – finał wojewódzki

V Turniej Orlika o Puchar Premiera RP – finał wojewódzki 10października 2014 r.
10 października na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze w Suwałkach odbyło się uroczyste otwarcie Finału Wojewódzkiego V edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Turniej Orlika to największy i najbardziej prestiżowy amatorski turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w Polsce. Rozgrywany jest od 2010 roku dla drużyn dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat.
W zawodach udział brały drużyny wyłonione w eliminacjach:
– dziewczęta (rocznik 2003-2004) – 4 drużyny
– dziewczęta (rocznik 2001-2002) – 4 drużyny
– chłopcy (rocznik 2003-2004) – 8 drużyn
– chłopcy (rocznik 2001-2002) – 8 drużyn
Rozgrywki rozpoczęły się uroczystą inauguracją z prezentacją wszystkich drużyn.
Kategoria chłopców starszych, w której startowała nasza szkoła, składała się z 8 zespołów. Utworzone zostały 2 grupy po 4 drużyny. W naszej grupie znalazły się drużyny z: Hajnówki, Gródka, Czyżewa i Sokółki. Po bardzo zaciętych meczach nasi uczniowie zajęli 2 miejsce w grupie, ulegając jedynie zespołowi z Hajnówki, i awansowali do półfinału. Ostatecznie chłopcy wywalczyli bardzo dobre IV miejsce w finale wojewódzkim.