Udział w obchodach 70 rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Udział w obchodach 70 rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki – 9 września 2017 r.

Dnia 09.09.2017 r. uczniowie ze szkolnego koła historycznego uczestniczyli w wielkiej uroczystości historyczno- patriotycznej, obchodach 70 rocznicy urodzin ks. Jerzego Popiełuszki.
Ksiądz Jerzy Popiełuszko był dla Polaków za życia dobrym pasterzem i przewodnikiem duchowym w zmaganiach z komunizmem, a dzisiaj w wolnej Polsce mamy w nim wielkiego patrona i bardzo ważny autorytet wskazujący wzorce postępowania zarówno w życiu publicznym, jak zawodowym i prywatnym – tak o błogosławionym w kościele katolickim i bohaterze walki z reżimem komunistycznym pisał Prezydent Andrzej Duda.
Młodzież z naszego Koła wzorując się na autorytecie ks. Jerzego cały dzień spędziła w Suchowoli, uczestnicząc zarówno w uroczystościach oficjalnych przed pomnikiem błogosławionego, odwiedzając Izbę Pamięci poświęconą wspomnianemu, wysłuchując pięknego montażu poetycko-muzycznego oraz wspomnień rodziny w Liceum w Suchowoli, na koniec uczestnicząc w zajęciach zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku z okazji uroczystości.