Uczniowie ZSO z wizytą w schronisku dla zwierząt

Uczniowie ZSO z wizytą w schronisku dla zwierząt – 18 listopada 2016 r.

Dnia 18.11.16 uczniowie ZSO wraz z opiekunami p. Małgorzatą Chociej i p. Moniką Klim odwiedziły sokólskie Schronisko dla Zwierząt. Wizyta była podsumowaniem akcji „Pomóż zwierzętom”, która rozpoczęła się w szkole 04.11.16 –kiermaszem ciast. Przypominamy, że udało nam się sprzedać ponad 30-ci blach ciast, które wykonali rodzice, wolontariusze i członkowie samorządu uczniowskiego społeczności ZSO. Dzięki nim udało nam się zebrać pokaźną kwotę 1200zł.
Dalsza akcja polegała na zbiórce karmy, kocy, pościeli, zabawek oraz innych akcesoriów potrzebnych zwierzakom w schronisku. Za zebrane pieniądze z kiermaszu ciast zakupiliśmy: podkłady higieniczne, szczepionki, obroże przeciwpchelne, specjalistyczną karmę gastryczną dla zwierząt oraz zabawki dla szczeniaków.
Wizyta w schroniska spotkała się z bardzo przychylnym powitaniem małych podopiecznych. Każdy z nas miał obok siebie przyjaźnie merdający ogon i chętne do zabawy i spaceru oczy. Nie mogliśmy się oprzeć takiemu zaproszeniu. Spacer był wielką obopólną przyjemnością. Również wizyta w pomieszczeniu dla szczeniaków przyniosła wiele radości i wzruszeń. To nie ostatnia akcja uczniów ZSO, planujemy już następne. Uczniowie tej szkoły kolejny raz udowodnili jak wrażliwe mają serca.