Szkolne Jasełka

Szkolne Jasełka – 20 grudnia 2017 r.

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość Jasełek, połączona z opłatkowo-wigilijnym spotkaniem, organizowanym jak co roku przed Bożym Narodzeniem. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i pan Burmistrz Adam Kowalczuk, pani Marta Półtorzycka z MOPS w Sokółce, dyrektor SOK pan Zbigniew Dębko, pani Maria Talarczyk z SFL, emerytowani nauczyciele naszej szkoły: p. Stanisław Omachel, p. Krystyna Czołpińska, p. Krystyna Biernacka, p. Katarzyna Olechno, panie Izabela Parchanowicz i Joanna Normantowicz z Rady Rodziców, ksiądz proboszcz Bogusław Urban. Nie zabrakło też pracowników dydaktycznych i administracyjnych, rodziców oraz dzieci i młodzieży naszej placówki. Jasełkowa inscenizacja, przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod okiem pani Małgorzaty Zieziula, wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i przypomniała, jak ważny jest duchowy wymiar Bożego Narodzenia. Doskonale sprawdził się pomysł ze wspólnym kolędowaniem, bo i Jasełka zyskały na atrakcyjności, i wszyscy mogli poczuć się członkami jednej wspólnoty. Warto zaznaczyć, że wykonawcom towarzyszył akompaniament w wykonaniu ucznia kl. III b gimnazjum Mateusza Zalewskiego, grającego na keybordzie, a przy kolędzie „W żłobie leży” na skrzypcach grała też Julia Dębko z kl. 6 a. Miłym akcentem było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę, w którym przyznano następujące nagrody: W kategorii gimnazjum – Weronika Doroszko i Wiktoria Żygieło z kl IIb, w kategorii szkoła podstawowa: I miejsce- Julia Taudul kl 7a, Aleksandra Jóźwik kl 3a, II miejsce – Karol Tomczak kl 2a, III miejsce – Emilia Niewiarowska, Iga Krawiel kl 3a, Natalia Bogusławska kl 4b, wyróżnienia – Agniszka Chłus kl 7a, Jakub Fiedorowicz kl 3a, Szymon Maliszewski i Kamil Matukiewicz kl 2a.
Wszyscy goście otrzymali w upominku słodkie pierniczki przygotowane przez uczniów Samorządu Szkolnego i ich opiekuna p. Katarzynę Chociej. Spotkanie zakończyło wspólne podzielenie się opłatkiem i złożenie świątecznych życzeń.