Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem – 8 listopada 2018 r.

08.11.2018 r. zawitał do naszej szkoły wyjątkowy gość, pasjonat podróży pan Piotr Horzela. Uczniom klasy 6a, 7b oraz klasom gimnazjalnym opowiedział o najmłodszym obecnie państwie świata Sudanie Południowym,warunkach życia ludności w miastach i na wsi, ich zajęciach i jakże innym niż nasze spojrzeniu na świat. Sprytnie przemycił wiele ciekawostek o Afryce.
Uczniowie klas 4 i 5 dowiedzieli się o życiu i pracy ludzi w Polskiej Stacji Antarktycznej, gdzie nasz gość przebywał prawie 2 lata. Opowiedział o surowym antarktycznym klimacie, lodowcach, pingwinach, fokach, wielorybach i ptactwie.
Opowieści były zilustrowane pięknymi zdjęciami i krótkimi filmikami oraz dopełnione dużą dawką humoru. O udanym występie świadczyły spontaniczne reakcje słuchaczy pełne zdziwienia, niedowierzania i zachwytu.