Sport dla wszystkich

Udział w plenerowej imprezie UEFA GrassRoots – sport dla wszystkich- 21 maja 2014 r.

Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie sportowej Majówka GrassRoots Day, będącej jednym z elementów Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Takie spotkania w Polsce odbywają się od pięciu lat, w Sokółce po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Organizatorzy przedsięwzięcia to Sokólski Ośrodek Kultury i Akademia Sportu Falcon. Na stadionie OSiR spotkało się około 900 najmłodszych sokółczan, którzy rozgrywali mecze piłki nożnej, a także korzystali z atrakcji, takich jak trampolina, dmuchana zjeżdżalnia oraz malowanie twarzy. Duże zaciekawienie wzbudzały stanowiska straży pożarnej, policji i straży granicznej, gdzie można było obejrzeć sprzęt, przymierzyć niektóre elementy stroju, włączyć syreny, zobaczyć, co umie policyjny pies, a nawet zakuć się w prawdziwe kajdanki. Na zmęczonych i zgłodniałych miłośników sportu czekały napoje, pyszne kiełbaski, lody, owoce i grochówka, które na świeżym powietrzu smakowały bardziej niż zwykle. Po zakończonej imprezie każda ze szkół otrzymała pamiątkowe puchary i upominki. Uczestnicy sportowej majówki wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, ze wspaniałymi wrażeniami, z lekką opalenizną i na pewno z większym zapałem do sportu.