Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 – 1 września 2020 r.

W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce rozpoczęli nowy rok szkolny 2020/2021. Uroczystość bardzo różniła się od tych z poprzednich lat z powodu obostrzeń sanitarnych wynikających z trwającej nadal epidemii koronawirusa. Nie było części oficjalnej, przemówienia pani dyrektor, wspólnego spotkania z rodzicami i całego radosnego rozgardiaszu, jaki zwykle towarzyszy powrotowi z wakacji. Uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie zostali poinformowani o tym, jak będzie funkcjonować nasza placówka w czasie pandemii oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zdrowotnego. Wszyscy mają nadzieję, że zostanie utrzymany system pracy stacjonarnej, gdyż zdobywanie wiedzy daje najlepsze efekty gdy odbywa się w szkole, pod okiem nauczyciela, wśród rówieśników. Niezbyt sprzyjająca aura, deszcz i zimno – tak zazwyczaj nielubiane – chyba dziś na coś się przydały, bo dzięki temu łatwiej będzie pożegnać wakacyjną beztroskę i wdrożyć się w rytm pracy. Wszystkim życzymy zdrowia, uczniom wielu wspaniałych osiągnięć w nauce, a nauczycielom wytrwałości w pracy.