Półfinał wojewódzki w pływaniu

Półfinał wojewódzki w pływaniu – 13 lutego 2016 r.
Dnia 13 lutego 2016 r. na obiektach krytej pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej – Półfinał Wojewódzki w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyli uczniowie z jedenastu szkół z powiatów: augustowskiego, suwalskiego i sokólskiego.
Naszą szkołę reprezentowali:
Szkoła Podstawowa:
1.Agnieszka Ancypo – styl dowolny, sztafeta,
2.Iga Kuklicz – styl grzbietowy, sztafeta,
3.Iga Miron – styl klasyczny, sztafeta,
4.Natalia Szumiło – styl dowolny, sztafeta
5.Julia Miejłuk – styl dowolny, sztafeta
6.Wiktoria Żygieło – sztafeta,
7.Cezary Poczobutt Odlanicki – styl dowolny,
Gimnazjum:
1.Gabriela Poczobutt Odlanicka – styl klasyczny

Wyniki indywidualne:
1.Agnieszka Ancypo – I miejsce w stylu dowolnym – awans do finału wojewódzkiego,
2.Gabriela Poczobutt Odlanicka – I miejsce w stylu klasycznym – awans do finału wojewódzkiego,
3.Iga Kuklicz – VI miejsce w stylu grzbietowym (poprawiony rekord życiowy),
4.Iga Miron – XVII miejsce w stylu klasycznym,
5.Natalia Szumiło – XI miejsce w stylu dowolnym,
6.Julia Miejłuk – XV w stylu dowolnym,
7.Cezary Poczobutt Odlanicki – XII miejsce w stylu dowolnym,
Bardzo dobrze zaprezentowali się wszyscy nasi uczniowie i uczennice. Agnieszka Ancypo i Gabrysia Poczobutt Odlanicka w pięknym stylu pokonały konkurencję i wygrały osiągając znakomite czasy. To wielki sukces przy tak dużej liczbie uczniów startujących w zawodach. Dziewczyny uzyskały awans do finału wojewódzkiego – najwyższego szczebla w rywalizacji szkolnej.
Iga Kuklicz, Iga Miron, Natalia Szumiło, Julia Miejłuk i Czarek Poczobutt Odlanicki startowali z zawodnikami starszymi od siebie nawet o trzy lata. Pokazali się z bardzo dobrej strony uzyskując świetne wyniki.
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła miała sztafetę w pływaniu. Po bardzo zaciętej walce dziewczyny zajęły VI miejsce.