Pierwsze spotkanie z cyklu pt. ”Tak się kiedyś dziadkom żyło”.

Tak się kiedyś dziadkom żyło …. życie w Polsce po II wojnie światowej – 25 września 2015 r.

Dnia 25.09.15 w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie w cyklu  ”Tak się kiedyś dziadkom żyło”.
Zostali na nie zaproszeni seniorzy z terenu i okolic Sokółki oraz uczniowie naszej szkoły. Zajęcia uświetnił bardzo ciekawy wykład pana Jarosława Wasilewskiego, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Pan Wasilewski opowiadał zebranym jak wyglądał sytuacja gospodarcza i społeczna w Polsce po 1945 roku. Mówił jak funkcjonowała ówczesna gospodarka, jak ciężko żyło się naszym rodakom w tamtym okresie. W czasie wykładu wywiązała się ciekawa dyskusja między panem Wasilewskim (znawcą tematu) oraz zebranymi seniorami, którzy pamiętali wspomniane czasy niejednokrotnie z autopsji. Młodzież słuchała wymiany zdań z zapartym tchem i zapewne wiele z takiej właśnie formy spotkania wyniosła.