Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia – 29 października 2015 r.

W dniu 29 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Pierwszaki przygotowywały się do tego ceremoniału od początku roku szkolnego, poprzez naukę wierszyków, słów piosenek, tańca, tekstów w języku angielskim. Tego popołudnia panowała niezwykle uroczysta atmosfera, którą podkreślał nie tylko galowy strój uczniów, ale też obecność wielu ważnych gości: pana burmistrza Adama Kowalczuka, pani dyrektor Anny Andrzejewskiej i pani Marii Zaulicznej, wychowawczyń z przedszkola, przedstawicieli Rady Pedagogicznej, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, rodziców. Motywem przewodnim scenografii, autorstwa pani Jolanty Paruk, był żaglowiec „Marzyciel”, napędzany wiatrem piątek i szóstek, którym dzieci popłynęły przez oceany wiedzy i świat wyobraźni. Chociaż część artystyczna wypadła znakomicie, to pretendenci do miana ucznia musieli na koniec wypić Napój Shreka – magiczna miksturę mocy, składającą się z różnych tajemniczych substancji, zapewniających powodzenie w szkole. Kolejną niespodzianką było to, że aktu pasowania dostąpiły nie tylko dzieci, ale i …pan Burmistrz. Pan Adam Kowalczuk został pasowany na Przyjaciela Szkoły i z tego powodu musiał bez skrzywienia się wypić sok z cytryny. Na koniec nie zabrakło życzeń od nauczycieli, młodzieży z Samorządu Uczniowskiego, rodziców. Miłym akcentem było wręczeniem nowo mianowanym żaczkom drobnych upominków w postaci gadżetów, słodkości i książeczek do kącika czytelniczego. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek i zabawy prowadzone przez dziewczęta z Samorządu Szkolnego.