Pamiętamy o grobach żołnierzy

Pamiętamy o grobach żołnierzy – 31 października 2014 r.
Uczniowie z klas pierwszych ZSO na Osiedlu Zielonym wraz z wychowawczyniami dzień przed Świętem Zmarłych odwiedzili cmentarz przy kościele Św. Antoniego w Sokółce. W jego najstarszej części znajdują się kwatery żołnierzy poległych w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Dzieci zapaliły znicze na grobach i przystroiły je kwiatami, pozostawiając swój ślad pamięci o miejscu, które jest głosem historii z tego tragicznego okresu. Pierwszaki były też pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki oraz pod monumentem upamiętniającym zbrodnię katyńską. Są zbyt małe, by rozumieć zawiłości historii, ale wystarczające dojrzałe do nauki patriotyzmu i poszanowania przeszłości – Polakami jesteśmy przecież wszyscy od urodzenia.