Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada –  Narodowe Święto Niepodległości – 10 listopada 2016 r.

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowana przez panią Katarzynę Daszuta i uczniów klasy piątej, szóstej i IIa gimnazjum w tym roku przebiegała nieco inaczej, niż zwykle. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Scenariusz obejmował nie tylko treści historyczne, patriotyczne wiersze oraz istotne informacje z dziejów Polski. Ważnym punktem apelu było wspólne śpiewanie pieśni, wśród których nie zabrakło „Roty”, „My, pierwsza brygada” czy „Szarej piechoty”. Julka Borowska zachwyciła wszystkich wspaniałą interpretacją utworu „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Uroczysty charakter apelu podkreślały galowe stroje uczniów z przypiętymi kotylionami. Na koniec pani dyrektor podziękowała artystom za ich pracę i przypomniała zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji, kulturze i ludziach tworzących historię.