Na pokazie mody

Na pokazie mody – 4 grudnia 2019 r.

W dniu 04.12.2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Sokółce odbył się WIELKI POKAZ MODY w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Impreza została objęta honorowym patronatem Starosty Sokólskiego p. Piotra Rećko i Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego p. Elżbiety Szomko. Do udziału w pokazie zgłosiło się 7 sokólskich Placówek: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych wraz z organizatorem Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7a Iga Kuklicz, Maja Parchanowicz, Piotr Kłubowicz, Antoni Piskurewicz i Kacper Trochim pod opieką p. Anny Tokarzewskiej. 24 projektantów zaprezentowało swoje stroje na 60 modelkach i modelach.
Celem uroczystości było ukazanie pełnego, aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym, oraz zrównanie szans uczniów sprawnych i niepełnosprawnych w różnych formach życia uczniowskiego i społecznego.
Na pokazie zobaczyliśmy modę zarówno Haute couture, Pret-a-porter, ujrzeliśmy klasyczną elegancję, styl Vintage i Glamour, stroje codzienne, odrobinę awangardy i nonszalancji, nie zabrakło stylu sportowego, a królował Street Fashion.
Uczestnicy prezentowali swoje stroje na specjalnie przygotowanym w tym celu profesjonalnym wybiegu, w indywidualnie dobranej do stroju oprawie muzycznej.