Mistrzynie Podlasia w pływaniu

Mistrzynie Podlasia w pływaniu – 11 – 12 grudnia 2015 r.

W dniach 11-12 grudnia 2015r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 360 zawodniczek i zawodników z 12 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym, wieńczące pływacki sezon. Uczennice naszej szkoły: Agnieszka Ancypo /UKS Omega/, Gabriela Poczobutt Odlanicka /UKS Omega/, Iga Kuklicz /UKS Omega/ i Natalia Szumiło /UKS Batory/ zdobyły tytuły Mistrzyń Podlasia w pływaniu w swoich kategoriach wiekowych.

W roczniku 2006 i młodsi wspaniałe starty odnotowały Iga Kuklicz i Natalia Szumiło. Iga czterokrotnie stawała na podium. Zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym, srebrny na 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe na 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Natalia zdobyła dwa medale: złoty na dystansie 100m stylem grzbietowym i brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym.

W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo zdominowała rywalizację wśród dziewcząt zdobywając 4 złote medale na dystansach 50m, 100m i 400m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Aga na dystansie 100m stylem grzbietowym ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego w kategorii młodzik 12 lat /poprzedni rekord był ustanowiony w 2006 roku/. Agnieszka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę Podlasia w roczniku 2003, zdobywając ten tytuł już trzeci rok z rzędu.

W roczniku 2002 Gabriela Poczobutt Odlanicka również zdobyła 4 medale. Gabrysia sięgnęła po złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym, srebrny na dystansie 400m stylem dowolnym oraz 2 brązowe medale na dystansach 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!