Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w naszej szkole – 21 listopada 2022 r.

Z inicjatywy samorządu szkolnego w naszej szkole w dniu 21 listopada odbyły się obchody Dnia Praw Dziecka we współpracy z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła wspólnie z UNICEF uczciła tę wyjątkową datę i pokazała, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! W ramach obchodów społeczność szkolna ubrała się na niebiesko. Przyłączyła się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Odbyły się także ciekawe zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz poruszające kwestie przeciwdziałania dyskryminacji. Ponadto przedstawiciele samorządu szkolnego przeprowadzili ankietę wśród uczniów na temat ich praw, a klasy IV- VIII wykonały plakaty o prawach dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka