Mamy Mistrzynie Podlasia w Pływaniu

Mamy Mistrzynie Podlasia w Pływaniu – 2 – 3 grudnia 2016 r.

W dniach 2-3 grudnia 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 331 zawodniczek i zawodników z 12 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym. Trzy uczennice naszej szkoły: Agnieszka Ancypo /klasa Ia gimnazjum/, Gabriela Poczobutt Odlanicka /klasa IIb gimnazjum/ oraz Iga Kuklicz /klasa IV SP/ zdobyły w tej imprezie aż 11 medali.
Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów Fina za 4 starty/.
W najmłodszej kategorii wiekowej wspaniale zaprezentowała się Iga Kuklicz, która trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła dwa srebrne medale na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym oraz brązowy na 100 m stylem dowolnym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw w roczniku 2006 i młodsi Iga zajęła III miejsce.
Agnieszka Ancypo zdominowała rywalizację wśród dziewcząt 13-letnich zdobywając 3 złote medale na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem dowolnym oraz srebrny na 400 m stylem dowolnym. Agnieszka zwyciężyła też w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę Podlasia w roczniku 2003, zdobywając ten tytuł już czwarty rok z rzędu.
W kategorii wiekowej rocznik 2002 świetnie popłynęła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zwyciężała na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym, natomiast na 400 m stylem dowolnym była druga. Gabrysia w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy w swoim roczniku zajęła III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!