Jasełka szkolne

Jasełka szkolne – 22 grudnia 2023 r.

Ostatniego dnia zajęć przed świąteczną przerwą, uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Małgorzaty Zieziula, tradycyjnie jak co roku wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Młodzież z klasy 7a przypomniała wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech królów przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Zespół taneczny z klasy pierwszej i drugiej, prowadzony przez p. Dorotę Kamińską, przedstawił taniec z lampionami do piosenki „Noel”. Chór szkolny, pod batutą p. Iwony Słoma, swoim występem uatrakcyjnił uroczystość. Zaprezentował kolędy i pastorałki, wybrzmiała też kolęda pt. „Dzisiaj w Betlejem” zagrana przez uczniów na dzwonkach chromatycznych. Całości dopełniła piękna, symboliczna dekoracja przygotowana przez p. Małgorzatę Chociej i p. Martę Jóźwik. Uczniowie z samorządu szkolnego, prowadzeni przez p. Jolantę Steckiewicz i p. Dorotę Zalewską, wręczyli gościom i pracownikom szkoły drobne upominki. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Anna Andrzejewska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także gość specjalny p. Burmistrz Adam Kowalczuk, oraz księża katecheci: ks. Jarosław Grygiewicz i ks. Andrzej Baszko, który odczytał fragment ewangelii, mówiący o narodzinach Jezusa. Na koniec cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem.