Jasełka szkolne

Jasełka szkolne – 21 grudnia 2016 r. 

Jeden z ostatnich szkolnych dni przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia upłynął w naszej szkole w bardzo miłej, podniosłej i rodzinnej atmosferze. Uczniowie przyszli ubrani na galowo, w głównym holu pięknie mieniła się choinka, w salach rozbrzmiewały kolędy. O godzinie dwunastej cała szkoła spotkała się na jasełkowo – opłatkowej uroczystości. Świąteczne spotkanie uświetnili swoją obecnością goście: pan Burmistrz Adam Kowalczuk, prezes fundacji Sokólski Fundusz Lokalny pani Maria Talarczyk, pani dyrektor biblioteki publicznej Joanna Bieniasz, ksiądz dziekan Bogusław Urban, ksiądz kanonik Józef Kuczyński, panie Joanna Normantowicz i Izabela Parchanowicz z Rady Rodziców, emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi. Jasełkowa inscenizacja, przygotowana przez młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum pod okiem pani Małgorzaty Zieziula, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku w czasie występu Julki Borowskiej, której akompaniował Mateusz Zalewski. Na nowo opowiedziana historii Marii i Józefa błądzących po współczesnym świecie, piękny śpiew pastorałek i kolęd przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko i że trzeba je przeżyć w głębi swojego serca. Miłym akcentem było rozstrzygniecie konkursu na świąteczną szopkę. Spotkanie zakończyło wspólne podzielenie się opłatkiem.
Dekorację przygotowała pani Jolanta Paruk, o nagłośnienie zadbali panowie: Radosław Kacunel i Andrzej Ignatowicz.