Jabłka w prezencie

Jabłka w prezencie  – 27 listopada 2015 r.

O tym, że polskie jabłka są smaczne, zdrowe i szczególnie w okresie jesienno-zimowym wręcz niezastąpione, to wiadomo nie od dziś. Dlatego społeczność naszej szkoły z ogromną radością przyjęła niezwykły podarunek od p. Iwony Świstak z Lubania, przekazany przez Agencję Rynku Rolnego realizującego program Embargo Rosyjskie – aż 3 tony tych owoców. Jabłka trafiły nie tylko do szkolnej stołówki, ale też do wszystkich uczniów, szczególnie tych z gimnazjum, których nie obejmuje program „Owoce i warzywa w szkole”. Dzięki tej akcji obiady serwowane przez naszą kuchnię zyskały na atrakcyjności, gdyż jabłka to nie tylko składnik potraw, czasami stanowią też deser lub są wykładane do poczęstowania się. Dzieci i młodzież miała zaś okazję, aby podszkolić się ze zdrowego stylu życia i przypomnieć, że na przerwach chrupać można nie tylko chipsy