IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „KWoKA 2019”

IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „KWoKA 2019” – 13 czerwca 2019 r.

W dniu 13 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego na Osiedlu Zielonym odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „KWoKA 2019”. W tym roku udział wzięły dziewięcioosobowe reprezentacje dwóch sokólskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Uczestnicy podzieleni na sześć trzyosobowych zespołów zmagali się z tematyką techniki, kultury, sportu, historii, geografii, zwyczajów i polityki, krajów takich jak: USA, Kanada, Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia, Australia i Nowa Zelandia.

Osobom zainteresowanym przyszłoroczną edycją konkursu prezentujemy kilka przykładowych pytań konkursowych:
W którym roku była koronowana królowa Elżbieta II?
Czym była Magna Carta
Jak nazywał sie król angielski znany z uczestnictwa w Wyprawach Krzyżowych?
Kto dowodził wojskami Północy w wojnie secesyjnej w USA w latach 1861-1865?
Jakiej dynastii dała początek Bitwa pod Hastings?
Jak nazywa się taniec wojenny wykonywany przed meczem rugby przez drużynę nowozelandzką?
Jaką nazwę nosi organizacja zrzeszająca grupę krajów należących w przeszłości do Brytyjskiego Imperium Kolonialnego?
Jak nazywał się muzyk zespołu The Beatles zastrzelony w Nowym Jorku w roku 1980?
Jak nazywał się legendarny amerykański samochód produkowany w Detroit w latach 1908-1927?

I miejsce zajęła drużyna „Yellow Team” z SP3 w składzie: Karina Miron, Zuzanna Rećko, Justyna Lingo
II miejsce drużyna „Blue Team” SP3 w składzie: Agnieszka Ancypo, Zuzanna Woronowicz, Jakub Rogoz
III miejsce drużyna „Black Team” SP2 w składzie: Augustyn Jackiewicz, Dawid Awdziej, Kacper Szczypiński
Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały atrakcyjne nagrody (elektroniczne kolumny, słuchawki, USB), pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez sponsorów konkursu: Burmistrza Miasta i Gminy Sokółka oraz firmę Metal Fach.