Indywidualne biegi przełajowe

Indywidualne biegi przełajowe 30 września 2014r.

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych to cykliczna impreza sportowa, w której udział biorą dzieci i młodzież ze szkół w powiecie sokólskim. Tegoroczne odbyły się z okazji 94. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Uczestnicy rywalizowali o zwycięstwo i zdobycie Pucharu Starosty Sokólskiego w klasyfikacji drużynowej, a zawodnicy o medale i nagrody. Były to również eliminacje do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 8 października w Augustowie. W zawodach uczestniczyło 707 młodych sportowców. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Sokółce, Urząd Gminy w Szudziałowie, Zespół Szkół w Szudziałowie, Powiatowy SZS, Nadleśnictwo Krynki.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa:

 1. Dariusz Krokos kl IV  – 5 miejsce –  awans
 2. Agnieszka Ancypo kl V – 1 miejsce  – awans
 3. Jakub Uściłko kl V  – 11 miejsce – awans
 4.  Kamila Borys kl VI
 5. Szymon Krokos kl VI-  13 miejsce – awans
 6. Daniel Maksimczyk kl VI – 11 miejsce – awans

Gimnazjum:

 1. Martyna Safarowicz kl I  – awans
 2. Juliusz Ignatowicz kl I
 3. Kamil Maksimczyk kl I
 4. Jakub Sawicki kl II
 5. Piotr Witulski kl II
 6. Michał Gojko kl II  – 4 miejsce – awans
 7. Katarzyna Rochalska kl IIIb  – 12 miejsce – awans
 8. Gabriela Szuszkiewicz kl IIIa
 9. Justyna Trochim kl IIIa  – 15 miejsce – awans
 10. Diana Grynczel kl IIIa
 11. Paweł Gawrysiak kl IIIb
 12. Rafał Kozłowski kl IIIb
 13. Marek Łowczecki kl IIIb
 14. Jan Awdziej kl IIIa – 6 miejsce – awans
 15. Łukasz Pietraszkl IIIa – 10 miejsce – awans
 16. Mateusz Wiski kl IIIb

Do kolejnego etapu (półfinał wojewódzki) awansowało 15 najszybszych uczennic i uczniów w każdej kategorii wiekowej. Naszą szkołę w półfinale wojewódzkim w Augustowie reprezentować będą 4 uczennice i 7 uczniów.