Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu – 11 kwietnia 2018 r.

Agnieszka Ancypo Mistrzynią Województwa! Gabrysia Poczobutt Odlanicka Vice Mistrzynią Województwa!

Co za emocje! To było piękne i dla takich chwil warto było jechać i zobaczyć to na żywo! Po bardzo dobrym występie w Finale Wojewódzkim IMS nasze pływaczki ponownie potwierdziły swoją klasę odnosząc historyczny sukces.
11 kwietnia 2018 roku na Pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie przeprowadzony został Finał IMS Województwa Podlaskiego w Pływaniu. W finale prawo startu miało po 12 najlepszych dziewcząt i chłopców w czterech stylach pływackich oraz 12 sztafet wyłonionych podczas czterech półfinałów wojewódzkich.
Agnieszka Ancypo, uczennica naszej szkoły, do zawodów finałowych zakwalifikowała się jako jedna z 3 zawodniczek z najlepszymi wynikami czasowymi z zawodów eliminacyjnych w konkurencji 50m stylem dowolnym. W finale konkurencji w swoim koronnym stylu dowolnym Agnieszka zdominowała rywalizację zdobywając 1 miejsce i tytuł Mistrzyni Województwa Podlaskiego. Agnieszka zwycięstwem w finale potwierdziła kolejny raz swoje umiejętności i zapał do sportowej rywalizacji w pływaniu.
Wspaniale spisała się również Gabriela Poczobutt Odlanicka potwierdzając swój znakomity talent i wysoką formę zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.
Dziewczyny dały z siebie wszystko. Ich poświęcenie i ogromny zapał, poskutkowały zdobytymi medalami, na które naprawdę ciężko zapracowały.