Dzień Ziemi

Dzień Ziemi – 26 kwietnia 2018 r.

Szkolne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole obyły się 26 kwietnia. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną „Ziemia prosi dbajcie o mnie, bo ja kocham was ogromnie” która propagowała selektywną zbiórkę surowców wtórnych, upowszechniała wartości przyrodnicze i ekologiczne w warunkach racjonalnej gospodarki odpadami. Uczniowie uczyli się jak sami mogą dbać o naszą planetę.
Duże zainteresowanie widzów wzbudził konkurs na strój ekologiczny. Trzeba przyznać, że pomysłów i wyobraźni twórcom tych kreacji na pewno nie brakowało. Stroje były nie tylko przyjazne otoczeniu, ale i stworzone z dużą dawką humoru, co oglądający docenili brawami.

Jury w tej konkurencji przyznało następujące noty:
W kategorii klas 4
I miejsce Zuzanna Sawoń, Zuzanna Kiszkiel i Maja Szydłowska – strój Panny Młodej i Drużby
II miejsce Natalia Białobłocka i Julia Piskurewicz – strój Ekologicznej Pani Wiosny
III miejsce Zosia Ciechacka i Patrycja Karp – Królowa Ekologii
W kategorii klas 7:
I miejsce -Agnieszka Chłus i Damian Wiski – Ekologicny Smok z Sokółki
II miejsce Kinga Szustakiewicz i Daria Sawoń – Prestiżowa moda nie z tej Ziemi
III miejsce Dominika Konik – Ekogienia i szczurek
III miejsce Antek Chomutnik i Kamil Kowalewski – Typowy janusz

Wszyscy uczniowie którzy wzięli udział w konkursie otrzymali koła ratunkowe pozwalające im na zwolnienie z jednej odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki oraz pozytywne oceny z przyrody i biologii. Gratulujemy pomysłowości w wykonaniu prac oraz odwagi i wdzięku w ich prezentacji na forum szkoły.