Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia – 22 listopada 2019 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z klas początkowych naszej szkoły wzięły udział w miłej i sympatycznej uroczystości – obchodach Dnia Pluszowego Misia. To święto nieprzypadkowo zainicjowano 25 listopada 2002 r., ponieważ właśnie wtedy przypadała setna rocznica stworzenia tej kultowej pluszowej zabawki. Nasi uczniowi z tej okazji przygotowali różnorodne prace plastyczno-techniczne, a do szkoły przyszli ze swoimi ukochanymi niedźwiadkami we wszystkich kolorach i rozmiarach. Nawet pani Dyrektor, która była honorowym gościem spotkania, miała prześliczny breloczek z misiem. Każda klasa przygotowała dostojnemu jubilatowi prezent. Klasa Ia zaśpiewała „Misiową kołysankę”, a klasa Ib angielską piosenkę „Teddy Bear”. Dziewczynki z grupy tanecznej „Rytm” z klas drugich zaprezentowały taniec „Despasito”, zaś ich starsze koleżanki z klasy trzeciej taniec „Mamma Mia” oraz „Sofija”. Urodziny nie mogły obejść się bez radosnych zabaw, szalonych pląsów i energetycznych tańców, oczywiście wspólnie z maskotkami. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że pluszowy miś mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla najmłodszych, jest największym przyjacielem dziecka.