Akcja „Pomagamy zwierzętom”

Akcja „Pomagamy zwierzętom” -19 października 2017 r. 
W związku z tym, iż październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, w naszej szkole jak co roku już od 5 lat przeprowadzana jest akcja „Pomagamy zwierzętom” W ramach tego przedsięwzięcia dnia 18 października Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zorganizował kiermasz ciast. Akcja odniosła jak co roku ogromny sukces. Słodkości przygotowane przez wolontariuszy i ich rodziców znikały w oka mgnieniu  a uzbierana kwota przekroczyła 1200 złotych. Brawo My . Szczególne podziękowania należą się uczniom i ich cudownym rodzicom, którzy wsparli akcję przygotowując pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki. Gdyby nie Wasza pomoc i chęci nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Kolejny raz udowodniliśmy, że społeczność SP 3 ma ogromne serduszko i chętnie pomaga potrzebującym zwierzętom. Całość funduszy zostanie przekazana na leczenie podopiecznych sokólskiego schroniska, zakup szczepionek, środków przeciwpchelnych i odrobaczających, podkładów, itp.
Akcja „Pomagamy zwierzętom” trwa do końca października. Zbieramy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce i zabawki dla podopiecznych z sokólskiego schroniska oraz Fundacji Vita Canis opiekującej się też kotkami.

Osoby chętne wspomóc finansowo fundację mogą dokonywać wpłat na konto:
Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
Puciłki 31, 16-100 Sokółka
13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
BIC/SWIFT: GOPZPLPW
z tytułem przelewu: darowizna na cele statutowe.

To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu akcja członków Samorządu, Wolontariatu oraz wszystkich uczniów SP 3. Akcję zorganizowały p. Monika Klim, p. Katarzyna Chociej i p. Małgorzata Chociej.
W ramach akcji „Pomagamy zwierzętom” została również przygotowana gazetka ścienna na której uczennice klasy VI a : Julia Miejłuk, Oliwia Reszuta, Julia Dębko i Wiktoria Lisowska zamieściły zdjęcia podopiecznych sokólskiego schroniska oraz historie niektórych z nich. Serdecznie dziękujemy !!!