Akcja „Pomagamy zwierzętom” zakończona

W terminie 13.11-10.12.2015r. w ZSO trwała akcja „Pomagamy zwierzętom”. Przedsięwzięcie rozpoczął 13.11.2015r. kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy z SKW i członków SU. Zebrane pieniążki przekazaliśmy na leczenie i sterylizację podopiecznych sokólskiego schroniska. Jednocześnie rozpoczęliśmy zbiórkę rzeczy potrzebnych zwierzakom w schronisku. Przede wszystkim zbieraliśmy karmę suchą i mokrą, ciepłe koce, niepotrzebną już pościel, ręczniki oraz zabawki. Wszystkie zebrane materiały 11.12.2015 r. przekazaliśmy paniom E. Doroszko i W. Ciostek, które troszczą się o swych podopiecznych w schronisku.
Zdajemy sobie sprawę z tego, iż taka pomoc, to tylko kropla w morzu potrzeb. Takie akcje powinny odbywać się znacznie częściej, by uwrażliwić społeczność uczniowską, iż zwierzęta naprawdę potrzebują naszej pomocy. Losy piesków ze schroniska można śledzić na facebooku: Schronisko dla zwierząt w Sokółce-Wolontariusze. Może oglądając zdjęcia ktoś z was znajdzie tam przyjaciela, któremu da domek? Te cudowne, potrzebujące człowieczego ciepła i bezpieczeństwa istoty, za okazaną miłość odpłacą wam tym samym.
Wszystkim uczestnikom akcji za wrażliwe serduszka serdecznie dziękują jej organizatorki – Małgorzata Chociej i Monika Klim.