Piknik europejski

Piknik europejski – 8 maja 2014 r.

1maja minęło 10 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w całym kraju odbyło się wiele spotkań, uroczystości, imprez i zabaw. W nurt tych obchodów włączył się też Sokólski Ośrodek Kultury, organizując dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Piknik Europejski. I tak w dniu 8 V dzieci z klas początkowych naszej szkoły udały się do SOK-u, gdzie zostały powitane przez panią Agnieszkę Kozakiewicz i członków amatorskiego teatru „Coś”. Odbyły wirtualną podróż po Europie, zdobywając i poszerzając wiedzę o wybranych krajach naszego kontynentu. Zabawa miała tytuł „Europejski pociąg przyjaźni” i rozpoczęła się od wspólnego odegrania Hymnu Unii Europejskiej – „Ody do radości” na instrumentach perkusyjnych, wykonanych własnoręcznie przez dzieci. Całe spotkanie odbywało się w formie zabawy, na wesoło, przy akompaniamencie muzyki i poprzez różne formy aktywności. Na przykład poznając Francję dzieci wzięły udział w pokazie mody, we Włoszech gotowały spaghetti, jadąc przez Niemcy grały w piłkę nożną, a w Polsce tańczyły krakowiaka. Dużą frajdą było układanie choreografii do tekstu angielskiej piosenki oraz malowanie portretu Mony Lisy z zawiązanymi oczami. Gospodarze zapewnili też dodatkową atrakcję w postaci zwiedzania Muzeum Ziemi Sokólskiej. Mimo, że za oknem było szaro, deszczowo i trochę smutnie, to wszyscy wrócili do szkoły rozbawieni i w doskonałych humorach. Organizatorom dziękujemy za wspaniały piknik i popularyzację idei integracji europejskiej w sposób atrakcyjny dla małych Europejczyków.