ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2010

"Pasja - Początek kariery"

Celem projektu jest rozbudzenie i realizacja pasji uczniów, co wzmocni ich wiarę we własne siły i sprawi, że zostanie pobudzona ich aktywność poznawcza i twórcza, czego skutkiem będzie świadome wkroczenie na drogę kariery i sukcesu w wybranej dziedzinie.

Projekt jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Składa sie z pięciu głównych zadań (skupia sie na dziedzinach, w których wyraźnie widać zainteresowania uczniów): klub strzelecki (karabinki pneumatyczne), klub fotograficzny, koło szachowe, koło teatralne, klub miłośników zdrowego stylu życia

1. Klub strzelecki - rozpoczął swą działalność w zeszłym roku. W piwnicy został zaadaptowany na strzelnicę korytarz o długości 18 metrów. Docelowo przewiduje sie trzy grupy strzeleckie. Każda grupa będzie odbywała półtoragodzinny trening. planowane są szkolne i międzyszkolne zawody strzeleckie

2. Klub fotograficzny - zajęcia będą odbywały się dwa razy w miesiącu. Uczniowie zapoznają się z zasadą działania aparatu fotograficznego, poznają zasady i techniki fotografii artystycznej, nauczą się obróbki fotografii przy użyciu techniki komputerowej, wykonają fotografie, które posłużą do stworzenia galerii.

3. Sekcja szachowa - zajęcia w sekcji szachowej odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Część zajęć prowadzonych będzie z wykorzystaniem techniki komputerowej. Uczestnicy zajęć będą brali udział w turniejach szachowych, w których dla najlepszych przewidziano nagrody.

4. Koło teatralne - skupi uczniów z klas VI i I gimnazjum. Zajęcia będą się odbywały co tydzień. Uczniowie poznają techniki gry aktorskiej. Zostaną przeprowadzone warsztaty aktorskie (przy współpracy z zaprzyjaźnionymi aktorami). Uczestnicy koła przygotują i przedstawią utwory sceniczne w czasie ważnych uroczystości szkolnych.

5. Koło miłośników zdrowego stylu życia - zajęcia są przeznaczone uczniom klasy IV szkoły podstawowej. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu. Będą to zajęcia praktyczne, multimedialne, ćwiczenia ruchowe. W czasie zajęć uczestnicy będą zapoznawani z zasadami zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia. Po każdym etapie zajęć uczniowie zaprezentują swoje prace innym uczniom w ramach godzin wychowawczych.

Koło wolontariatu

Koło szachowe