ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2014

Codzienne zajęcia w świetlicy

Nauczycielki świetlicy to Panie:

mgr Ewa Harasimowicz - kierownik świetlicy

mgr Jolanta Paruk

mgr Danuta Szczesiul

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Świetlica szkolna przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce przyjmuje na opiekę wychowawczą uczniów klas I-IV oraz uczniów dojeżdżających klas V-VI Szkoły Podstawowej nr 3 i uczniów dojeżdżających klas I-III Gimnazjum nr 2. Do świetlicy szkolnej przyjmowani są wszyscy uczniowie ubiegający się, gdyż świetlica dysponuje odpowiednią bazą lokalową. W roku szkolnym 2012/2013 zakwalifikowano na opiekę wychowawczą do świetlicy szkolnej łącznie 125 uczniów. Uczniowie ci tworzą cztery grupy wychowawcze.

Zapewnia się uczniom racjonalne dożywianie uwzględniając wymogi Systemu HACCP oraz Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej z zachowaniem zasad zdrowego żywienia zgodnie z normami Instytutu Żywienia i Żywności w Warszawie według zróżnicowanych jadłospisów. Z obiadów w stołówce szkolnej korzysta 264 uczniów.

Praca świetlicy szkolnej przebiega zgodnie z Planem Pracy Dydaktyczno – Wychowawczej i Opiekuńczej Świetlicy Szkolnej.  W myśl założeń wychowawczych i realizacji planu pracy zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć w świetlicy prowadzone są zajęcia dydaktyczne, plastyczne, muzyczne, żywego słowa, czytelnicze, praktyczno – techniczne, gry i zabawy ruchowe, gry stolikowe, zajęcia przy komputerze. Zajęcia te dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, rozwijania zainteresowań oraz wyrównywania braków szkolnych. Szczególną opieką otacza się uczniów mających trudności w nauce poprzez udzielanie pomocy w odrabianiu prac domowych oraz wyjaśnianiu trudnych treści programowych. Organizowane są zajęcia indywidualne, co pozwala na dokładne poznanie ucznia i udzielanie mu określonego wsparcia. Ponadto zapewnia się pomoc w rozwiązywaniu problemów w kontaktach rówieśniczych, a także niepowodzeniach szkolnych. Dużo uwagi poświęca się kształtowaniu umiejętności współżycia i współdziałania w grupie. Nauczyciele świetlicy poprzez różne formy zajęć przygotowują uczniów do wartościowego spędzania czasu wolnego oraz dbania o zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych. Realizowane są programy edukacji zdrowotnej i ekologicznej.

W ramach realizacji zadań świetlicy kontynuowana jest współpraca z wychowawcami klas, pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz rodzicami w celu wspólnego wypracowania metod i form pracy z uczniami mającymi trudności w nauce i sprawiającymi kłopoty wychowawcze.

W świetlicy szkolnej działa Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zespół samokształceniowy, w którego skład wchodzą nauczyciele świetlicy szkolnej i edukacji wczesnoszkolnej wspólnie organizuje uroczystości i imprezy zgodnie ze szkolnym kalendarzem imprez. Dzięki staraniom nauczycieli stwarzane są warunki do udziału dzieci w konkursach, akcjach charytatywnych oraz projektach.

KONKURSY PLASTYCZNE

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki „Opowieść mojej Babci, Dziadka”

Dzieci z klas I-III SP wykonały w świetlicy szkolnej prace na  Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki „Opowieść mojej Babci, Dziadka”. Prace prześlemy do SP nr 2 w Sokółce,  wyniki zostaną ogłoszone po feriach. Życzymy powodzenia!

Prace plastyczne i ich autorzy:

Klasa I:

1.     1. Natalia Szumiło

2.     2. Beata Kozłowska

3.     3. Anna Sadowska

4.     4. Jakub Piotrowski

5.     5. Alan Woronowicz

Klasa III:

1.     1. Kinga Szustakiewicz

2.     2. Dariusz Krokos

3.     3. Agnieszka Chłus

4.     4. Natalia Romanik

Prace literackie - wiersze i opowiadania:

Klasa I: Alan Woronowicz, Anna Sadowska, Zuzanna Uściłko, Beata Kozłowska

Klasa III: Dariusz Krokos, Kinga Szustakiewicz, Oliwia Fiłoń, Julia Repucho.

wiersze - zobacz

„Czysty wesoły chodzę do szkoły”

Konkurs plastyczny pod hasłem  „Czysty wesoły chodzę do szkoły” został ogłoszony przez firmę ROSSMAN.  Uczniowie klas I-III przypomnieli podstawowe zasady przestrzegania zasad higieny osobistej. Następnie, głównie na zajęciach w świetlicy szkolnej, wykonali prace.  Za najciekawsze rysunki uczniowie otrzymają niezbędniki higieniczne. Powodzenia!

Oto  autorzy prac:

Oliwia Ignatowicz, Iga Miron, Beata Kozłowska, Fabian Matuk, Wiktor Bakun, Wiktoria Minkowska, Karolina Zalewska, Dominika Rećko, Dawid Jakimik, Zuzanna Uściłko, Ewa Puszko, Anna Sadowska, Alan Woronowicz, Piotr Kłubowicz, Natalia Szumiło, Jadwiga Kułak, Kacper Trochim, Adrian Słoma, Iga Kuklicz, Jakub Piotrkowski, Antoni Piskurewicz, Natalia Tołłoczko, Piotr Szymański, Kinga Szustakiewicz, Antoni Chomutnik, Dariusz Krokos, Gabriela Kuklik, Dominika Leosz, Oliwia Fiłoń, Daria Sawoń, Julia Sadowska, Ada Palukiewicz, Julia Repucha, Kamil Kowalewski, Agnieszka Chłus, Natalia Romanik, Karolina Kurza.

prace wykonane na konkurs - zobacz