ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2010

Koło teatralne

Tematyka spotkań członków koła obejmowała elementy historii i wiedzy o teatrze oraz zajęcia praktyczne – ćwiczenia oddechu, dykcji, emisji głosu, dramę i gry dramatyczne. Młodzież zapoznawała się też z klasycznymi przedstawieniami Teatru Telewizji. Działalność członków koła przejawiała się głównie w przygotowaniu przedstawień z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Spotkanie z Polską, Dnia Rodziny - Antygona na wesoło (uczniowie starsi) oraz  W zdrowym ciele zdrowy duch! (uczniowie młodsi we współpracy z Kołem miłośników zdrowego stylu życia), a także widowiska historycznego związanego z postacią Walerego Wróblewskiego pt. Spotkanie z duchem zaprezentowanego w kinie „Sokół” w ramach obchodów Dni Sokółki. Oprócz wspomnianych przedstawień uczniowie starsi pracowali nad dłuższym spektaklem „Balladyna na wesoło”, a uczniowie młodsi nad inscenizacją „Co świtem piszczy w trawie”. Należy zaznaczyć, że członkowie koła brali aktywny udział w tworzeniu scenariuszy wymienionych  widowisk. Gromadzili też rekwizyty i dekoracje do już zrealizowanych i przyszłych spektakli. Rozpoczęliśmy tworzenie bazy muzycznej – utworów wokalnych, instrumentalnych, efektów dźwiękowych, które będzie można wykorzystać przy różnych okazjach.

Koło wolontariatu

Koło szachowe