ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Osiągnięcia 2012/2013:

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły  w kategorii gimnazjum - 22 maja 2013 r.

W dniu 22.05.2013 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących rozegrano turniej szachowy o puchar dyrektora w kategorii gimnazjum.  W zawodach wystartowało 36 uczniów. Zawodnicy rozegrali po siedem partii  systemem szwajcarskim ( 15 min na zawodnika)

Zwycięzcy to:

Aleksandra Kozaczyńska

Rafał Kozłowski

Paweł Szymaniuk

W zawodach wystartowało 3 uczniów szkoły podstawowej.

Karina Miron – klasa III – 11 miejsce

Julia Borowska – klasa V – 4 miejsce

Patryk Bandziński – klasa V – 8 miejsce

W trakcie turnieju sędziami rundowymi byli uczniowie  :

Daria i Paweł Szymaniuk oraz Bartłomiej Klim i Paweł Gliński.

Dziękuję za pomoc sędziom i gratuluję zawodnikom.

Jarosław Raczkowski

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły - 16 maja 2013 r.

W dniu 16.05.2013 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących rozegrano turniej szachowy o puchar dyrektora w kategorii szkoła podstawowa.  W zawodach wystartowało 34 uczniów. Zawodnicy rozegrali po siedem partii. W kategorii klas I – III  zwyciężyli : Nicolas Wierzbicki, Dawid Żygieło i Patryk Apanowicz. Natomiast w kategorii klas IV – VI : Daria Szymaniuk, Julia Borowska i Damian Galewski. Gratulujemy zwycięzcom.

Srebrne medalistki  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce

Daria Szymaniuk, Julia Borowska, Magdalena Tur i Karina Miron zajęły II miejsce w rozegranych 8 grudnia drużynowych finałach Igrzysk Województwa Podlaskiego w szachach. Dziewczęta awansowały do finałów z 3 miejsca w swojej grupie. Wydawało się, że nie ma szans na sukces. Końcówka zawodów w wykonaniu naszych szachistek była wspaniała. Wygrywały kolejne partie. Sukces jest zwielokrotniony, ponieważ  Daria Szymaniuk oraz Julia Borowska wywalczyły indywidualnie I miejsca w województwie na 3 i 4 szachownicy

Sukces  w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego w Szachach - 8 listopada 2012 r.

W dniu 8 listopada 2012r w Zespole Szkół Samorządowych w Krynkach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Startowały drużyny z Sokółki, Krynek, Szudziałowa i Babik.

Uczniowie  naszej szkoły wywalczyli:

I miejsce w kategorii  szkół podstawowych

drużyna dziewcząt w składzie:

Szymaniuk Daria, Borowska Julia, Tur Magdalena, Miron Karina

drużyna chłopców w składzie:

Kieda Hubert, Galewski Damian, Bandziński Patryk, Chłus Jakub

I miejsce w kategorii  szkół gimnazjalnych

drużyna chłopców w składzie:

Szymaniuk Paweł, Tur Mariusz, Klim Bartłomiej, Kozłowski Rafał

Gratulujemy sukcesu.

III Turniej Szachowy o Puchar Marszalka Województwa Podlaskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty - 27 października 2012 r.

Komunikat końcowy  z III Turnieju Szachowego  o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego

oraz Puchar Podlaskiego Kuratora Oświaty

W dniu 27 października 2012r. w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Sokólskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa turnieje szachowe z udziałem 54 zawodników z Polski i Białorusi:

- III Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego

- III Turniej o Puchar Podlaskiego Kuratora Oświaty

Rygory regulaminowe pozwalały zawodnikom podnieść swoje kategorie szachowe:

III kategorię zdobyli:

Kopeć Sławomir – Sokółka