ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2010

Rok szkolny 2008/2009

Trzeciomajowy turniej szachowy - 2 maja 2009 r.

Koło Wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Szachach - 29 marca 2009

W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z klubów szachowych z Sokółki, Suwałk, Łomży, Moniek, Białegostoku, Popowa, Szudziałowa, Trzcianki, Radul. Uczestnikami byli również zawodnicy niezrzeszeni w klubach ze szkół w Szudziałowie, Suchowoli, Krynkach, Białymstoku, Babikach, Sokółce. Ogółem wystartowało 140 osób.

Oto jak przedstawiają się wyniki zawodników naszej szkoły:

Dziewczęta do lat !0

4. Daria Szymaniuk

5. Martyna Ziziuk

11. Jessica Matuk

Chłopcy do lat 10

8. Hubert Kieda

16. Jacek Kowalczuk

22. Filip Bakun

24. Piotr Witulski

Dziewczęta do lat 13

2. Aleksandra Kozaczyńska

5. Kornelia Bajeńska

Chłopcy do lat 13

7. Klim Bartłomiej

8. Szymaniuk Paweł

11. Galewski Piotr

19. Tur Mariusz

Chłopcy do lat 16

7. Radosław Oleksza

Mistrzostwa Polski Juniorów

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Kozaczyńska  bierze udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii dziewcząt do lat 12.

Zdjęcia z turnieju znajdują się na stronie : Mistrzostwa Polski Juniorów Łeba 2009

Ferie z szachami

93 szachistów rozpoczęło ferie zimowe 2009 turniejem szachowym dla uczczenia patrona Zespołu Szkół w Szudziałowie im ,,Powstańców Styczniowych”.

Uczniowie  Naszej Szkoły  zajęli  I miejsce w rywalizacji drużynowej szkół podstawowych.

Naszą Szkołę reprezentowali :

Martyna Ziziuk, Daria Szymaniuk,  Aleksandra Kozaczyńska, Piotr Galewski, Mariusz Tur,  Paweł Szymaniuk, Jacek Kowalczuk, Radek Oleksza  jako jedyny reprezentant naszego gimnazjum wywalczył I miejsce indywidualnie i IV miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Nasi medaliści: Martyna Ziziuk, Bartosz Klim, Radosław Oleksza

Igrzyska wojewódzkie w szachach dziewcząt

Dziewczęta z Naszej Szkoły w niedzielę 30 listopada 2008 r. walczyły w drużynowych finałach Igrzysk Województwa Podlaskiego w szachach. Drużyna: Aleksandra  Kozaczyńka ( kl IV )Kornelia Bajeńska ( kl VI )

Martyna Ziziuk ( kl II ) Występując po raz pierwszy w tak prestiżowej imprezie nasze szachistki wywalczyły drużynowo III miejsce, ponadto Aleksandra Kozaczyńska oraz Martyna Ziziuk indywidualnie wywalczyły III miejsca w rywalizacji na I i III szachownicy.

Turniej w Lublinie

W  dniach 16 – 21 września 2008r. w Lublinie uczniowie naszej szkoły brali udział w Eliminacjach  Międzywojewódzkich do Finału Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach, które odbyły się w Lublinie.Do turnieju zostało zakwalifikowanych sześciu juniorów: Bartłomiej Klim, Aleksandra Kozaczyńska, , Radosław Oleszka, Piotr Galewski. Juniorzy byli otoczeni opieką trenera pana Józefa Bochenko i nauczycielki Moniki Klim. Łącznie w turnieju szachowym w Lublinie uczestniczyło 87 osób z województwa podlaskiego             i lubelskiego. Nasi zawodnicy mimo zaledwie dwuletniego okresu funkcjonowania sekcji rywalizowali o jak najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Do finału Mistrzostw Polski Juniorów 2009 z UKS Batory zakwalifikowała się zawodniczka Aleksandra Kozaczyńska, która w grupie wiekowej D – 11 zajęła 4 miejsce. Z chłopców najlepszy był Radosław Oleksza, który w kategorii C – 13 zajął 6 miejsce. Ponadto w kategorii C – 13 Piotr Galewski  zajął  17 miejsce. Nasz najmłodszy junior Bartłomiej Klim zajął w grupie wiekowej C – 11             12 miejsce.

Turniej w Suchowoli

7 października 2008 r w Suchowoli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2 startowali w  drużynowych zawodach szachowych o mistrzostwo Powiatu Sokólskiego. Dziewczęta i chłopcy walczyli w kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów. Odnieśliśmy tam znaczący sukces.

W kategorii szkół podstawowych wywalczyliśmy dwa I miejsca wśród dziewcząt i chłopców.

Drużyny reprezentowane były przez :

-Aleksandra Kozaczyńska (finalistka Mistrzostw Polski, kl V)

-Kornelia Bajeńska (kl VI)

-Martyna Ziziuk (kl II)

-Daria Szymaniuk (kl II)

-Marlena Radkiewicz  (kl V)

-Piotr Galewski (kl VI)

-Łukasz Grygiewicz (kl VI)

-Bartłomiej Klim (kl IV)

-Paweł Szymaniuk (kl V)

W kategorii gimnazjów wystawiliśmy drużynę w kategorii chłopców , która w finale uległa drużynie z Dąbrowy Białostockiej i w rezultacie wywalczyła II miejsce.

Drużynę reprezentowali :

Radosław Oleksza   (kl I)

Gabriel Bołtko  (kl I)

Jakub Maliszewski (kl I)

Wszystkie drużyny awansowały do półfinałów  Mistrzostw Województwa Podlaskiego w szachach.

W zawodach brało udział 21 drużyn.