ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2010

Strona główna

Klub Miłośników Historii powstał z inicjatywy uczniów Gimnazjum nr 2 w Sokółce, którzy wspólnie z nauczycielami historii, mgr Moniką Klim i mgr Adamem Gilem chcą pogłębiać swoją wiedzę na temat dziejów ludzkości. Spotkania Klubu Miłośników Historii odbywają się w każdą środę o godzinie 14.35 i gromadzą solidne grono około 25 uczniów. Tematyka spotkań jest różnorodna, gdyż młodzież ma wpływ na dobór omawianych zagadnień. W chwili obecnej realizowany jest cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Ile jest historii w filmie historycznym?”, w trakcie których uczestnicy konfrontują treść filmów o tematyce historycznej ze źródłami i literaturą naukową. Uczą się również rozsądnie korzystać z zasobów cyfrowych zgromadzonych w „sieci”, aby umieć odróżnić publikacje wartościowe od „bryków”. Do tej pory odbyły się również dwa wyjazdy do Białegostoku i Supraśla w celu pogłębiania wiedzy historycznej.

Działalność Klubu nie ogranicza się tylko do spotkań w Sali lekcyjnej i wycieczek. Uczniowie reprezentują bowiem szkołę na konkursach związanych z historią, jakie odbyły się przy okazji obchodów 40-lecia szkoły. W chwili obecnej przygotowują się do kolejnego, związanego z 400 rocznicą nadania praw miejskich Sokółce. Planują również podjąć współpracę z Muzeum Ziemi Sokólskiej.

Tam byliśmy (wycieczki 2008/2009) - zobacz

Spotkania w klubie 2008/2009 - zobacz