ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej - 29 marca 2012 r.

W dniu 29 marca w ZSO na Osiedlu Zielonym odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone”. Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu to nauczyciele angliści – panie Marta Jóźwik i Katarzyna Chociej oraz pan Sławomir Rochalski. Celem konkursu jest m.in. promowanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, motywowanie do nauki języka, szukanie talentów, budzenie wiary we własne siły i możliwości. Młodzi wykonawcy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI szkół podstawowych jako soliści i w duetach. Do ich oceny powołano jury składające się z muzyków i anglistów w osobach: Pani Ewa Dębko - ZSO, Pani Ewa Głażewska- Gimnazjum nr 1, Pani Marta Iłenda, ZSI.

Jury oceniało stronę muzyczno-wokalną, poprawność językową, interpretację, choreografię oraz ogólny wyraz artystyczny. Po przesłuchaniu 55 wykonawców ze szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka wyłoniono następujących zwycięzców:

Klasy I-III soliści

I miejsce: Mateusz Zalewski  „ Without you”,  SP nr 3 Sokółka

II miejsce: Aleksandra Wysocka  „Where’s Felix?”, SP Gieniusze

III miejsce: Klaudia Gieniusz  „I’ve got whiskers”, SP Gieniusze

Klasy I-III duety

I miejsce: Dominika Kropiewnicka i Dominika Roszkowska  „Playing outside”,  SP Stara Rozedranka

II miejsce: Anna Miakisz i Karolina Roszkowska  „Let’s go”,  SP Stara Rozedranka

III miejsce: Wiktoria Kozłowska i  Aleksandra Chomik  „Oh, I’m very hungry”,  SP Gieniusze

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Klasy IV-VI soliści

I miejsce: Martyna Kułak  „Rolling in the deep”, SP Stara Kamionka

II miejsce: Julia Borowska  „One moment in time”, SP nr 3 Sokółka

III miejsce: Weronika Kałuska  „Breakaway”, SP nr 2 Sokółka

Jury przyznało nagrodę Grand Prix Gabrieli Fiedorec z SP 3 w Sokółce za wykonanie piosenki „Set fire”.

Klasy IV-VI duety

I miejsce: Ewa Kowalczuk i Wiktoria Żuk  „ A night like this”, SP nr 3 Sokółka

II miejsce: Gabriela Sujeta i Weronika Słoma „Need you now” SP nr 1 Sokółka

III miejsce: Natalia Żółtko i Diana Grynczel  „Rolling in the deep”,  SP nr 3 Sokółka

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez nauczycieli języka angielskiego, ZSO, wydawnictwa edukacyjne MacMillan i Oxford.

Uczestnikom gratulujemy głosu, umiejętności językowych i odwagi. Życzymy dalszych sukcesów, a chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Udział w Międzyszkolny Konkursie Matematycznym - 27 marca 2012 r.

Uczniowie z klas I-III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym o tytuł „Mistrza Matematyki”, zorganizowanym przez SP 1 w Sokółce. Klasę pierwszą reprezentowali Dawid Żygieło, Oliwia Fiłoń klasę drugą Agnieszka Ancypo, Damian Leosz, Karina Miron zaś klasę trzecią Gabrysia Poczobutt Odlanicka, Ola Sokołowska i Damian Galewski. Poziom zmagań był bardzo wysoki,  nietypowe zadania wymagały wiedzy i logicznego myślenia. Nasi reprezentanci wypadli dobrze: Dawid Żygieło zdobył II miejsce, zaś Damian Galewski wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Ekologiczne powitanie wiosny - 26 marca 2012 r.

Dzieci z Kółka Teatralnego klasy III a prowadzonego przez panią Annę Andrzejewską, przygotowały przedstawienie z okazji powitania wiosny. Zamiast tradycyjnego topienia marzanny była opowieść o ochronie przyrody, ekologii oraz  o tym, jak najmłodsi mogą pomóc Ziemi

Udział w I Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Pisania - 24 marca 2012 r.

Konkurs był  przeznaczony dla uczniów klas drugich miasta i gminy. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów kaligrafi, czyli sztuki pięknego pisania. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli: Agnieszka Ancypo, Michalina Awdziej i Jakub Rogoz. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, nasi uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Rok Janusza Korczaka w ZSO - 22 marca 2012 r.

Rok 2012 jest Rokiem Janusza Korczaka ze względu na dwie ważne daty. To siedemdziesiąta  rocznica śmierci Starego Doktora w obozie zagłady w Treblince i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot w Warszawie. ZSO na Osiedlu Zielonym włączyło się w obchody roku korczakowskiego. „Mam nadzieję, że będzie to czas refleksji nad sprawami dzieci – podkreśla dyrektor szkoły, pan Adam Kowalczuk – i spojrzenie na nie zarówno z perspektywy dorosłych, jak też ich wychowanków”. Z tej okazji szkołę odwiedziły uczennice SOSW im J. Korczaka w Sokółce wraz z opiekunkami, panią Moniką Mróz i panią Grażyną Tymoszuk.  Dzieciom z klasy  trzeciej opowiedziały o patronie swojego ośrodka, czytały fragmenty książki „Kajtuś czarodziej” i przedstawiły krótką inscenizację do lektury. Uczestnicy spotkania wspólnie wykonali plakaty do książki o małym czarodzieju. To nie jedyne przedsięwzięcie Zespołu Szkół Ogólnokształcących upamiętniające Rok Janusza Korczaka. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę „Korczak z bliska”, prezentującą dorobek literacki oraz publikacje o tym niezwykłym człowieku. Zaplanowano też apel poświęcony życiu i działalności Starego Doktora. Dzięki takim inicjatywom nowatorskie idee i rozwiązania wychowawcze Korczaka,  jego wizjonerska koncepcja praw dziecka oraz wierność głoszonym ideom nie zostaną zapomniane.

Urodziny klas szóstych -20 marca 2012 r.

Występ koła teatralnego "Śmiech to zdrowie" -14 marca 2012 r.