ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2010

Rok szkolny 2009/2010

Konkurs czytelniczy - 17 czerwca 2010 r.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

zbieramy plastikowe korki

Rok szkolny 2008/2009

II Spotkanie Integracyjne Świetlic Szkolnych - 20 maja 2009 r.

20 maja 2009r. wzięliśmy udział w II Spotkaniu Integracyjnym Świetlic Szkolnych. Zorganizowanym przez  nauczycieli  Świetlicy Szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Po oficjalnym powitaniu gości przez kierowniczkę świetlicy panią Urszulę Normantowicz odbyły się zabawy integracyjne.  Następnie dzieci bawiły się w kółku pląsając i prezentowały piosenki.

Mała olimpijka, która miała miejsce  na sali gimnastycznej przyniosła wiele emocji (dzieci krzyczały, skakały) - brały udział z wielkim zaangażowaniem. Grupa naszych dzieci wygrała współzawodnictwo. Po dużym wysiłku dzieci bawiły się w grupie.  Zakończenie odbyło się w świetlicy , gdzie pani kierownik dziękując za  wspólną zabawę rozdała pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Koło PCK

W świetlicy szkolnej działa Szkolne Koło PCK, do którego należy 27 uczniów. Opiekunami koła są pani Danuta Szczesiul i pani Ewa Harasimowicz.

Uczniowie z koła brali udział w konkursach organizowanych przez Zarząd Rejonowy PCK w Sokółce. Przygotowali gazetkę ścienną i prezentację do rejonowego konkursu PCK.

Brali udział w etapie szkolnym i rejonowym XVII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W etapie szkolnym laureatami zostały uczennice: Izabela Rećko – I miejsce, Magdalena Wiesławska –   II miejsce, Karolina Kirpsza – III miejsce.

W etapie rejonowym uczennica klasy Ic Gimnazjum Magdalena Wiesławska zajęła II miejsce.

Konkurs "Jedz i bądź zdrowy" - maj 2009 r.

Uczniowie Szkolnego Koła PCK brali udział w etapie szkolnym i Międzyszkolnym Konkursu Prozdrowotnego pod hasłem "Jedz i bądź zdrowy". W etapie międzyszkolnym Magda Wiesławska - uczennica klasy I g Gimnazjum zdobyła I miejsce,

Emilia Gabiniewicz - ucz. kl I c -  III miejsce,

Kacper Krawel ucz. kl III a - IV miejsce.

zadania konkursowe - pobierz (Word)

Kart I.C.E.

W maju rozprowadzono 20 kart I.C.E. "W nagłym wypadku" na kwotę 100 zł. Pomysł kart I.C.E. powstał z inicjatywy włoskich ratowników, którzy zauważyli lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych.

W grudniu została przeprowadzona w świetlicy szkolnej loteria fantowa na kampanię  „ Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Sponsorami losów były firmy: PSS Społem Sokółka, „ ART – LINE” – Sp. Z o.o. Białystok, Łukasz Sp. Z o.o. Białystok. Zebrano 1.096,00 złotych, za które zakupiono 50 paczek świątecznych uczniom naszej szkoły.

Rozprowadzono kalendarze PCK na  2009 rok na kwotę 30,00 złotych.

Przeprowadzono również akcję „Stop malarii”. Sprzedano 100 pocztówek na kwotę 100,00 złotych, za którą zostaną kupione trwałe i wytrzymałe, chroniące przed ukąszeniami komarów siatki ratujące życie dzieciom w Afryce.