ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Akcje Samorządów Uczniowskich

Już Święta Wielkanocne - marzec 2013 r.

Z  okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w ZSO trwają już przygotowania. Od pierwszych chwil kalendarzowej wiosny czuje się radosną atmosferę. Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu, jak też i do SU,  przeprowadzili akcję: „Wiosna-spędź ją bezpiecznie”. Miała  zachęcić ona  uczniów do aktywnego spędzania czasu po świątecznym łasuchowaniu jak  też  i zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku. W szkolnej świetlicy też już panuje świąteczny nastrój. Podczas przygotowywania wraz z uczniami świątecznych prac konkursowych panie zapoznają uczniów z tradycjami wielkanocnymi. W tym roku SU ogłosił dwa konkursy świąteczne: „Kartka wielkanocna” oraz „Koszyczek wielkanocny”. Wystawa prac pozwoliła dosłownie poczuć atmosferę świąt dzięki wypiekanym drożdżowym koszyczkom. Uczniowie trzecich klas gimnazjum na zajęciach technicznych uczyli się przygotowywać tradycyjny świąteczny smakołyk: faszerowane jajeczka. Pomysłów na ich wykonanie było wiele ale wszystkie smakowały wyśmienicie. Zostało już tylko życzyć: WESOŁYCH ŚWIĄT!

Przygotowanie typowych potraw typowych dla świat wielkanocnych

Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego

Pomagamy zwierzętom ze schroniska - marzec 2013 r.

W dniach 6-7 marca  2013 roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja pod hasłem „Pomóżmy zwierzętom!”.  Jej inicjatorem,  kolejny już raz, był Samorząd Uczniowski SP  we  współpracy z Szkolnym  Kołem Wolontariatu. Celem akcji była pomoc psom z sokólskiego schroniska, które prowadzi pan Zdzisław Piekarski. Uczniowie przeprowadzili akcję informacyjną o zbiórce karmy w poszczególnych klasach, namalowali  plakaty zachęcające do udziału w akcji. Zorganizowano zbiórkę karmy dla psów jak też pieniędzy na jej zakup. Okazało się, że nie zabrakło dobrych serduszek ofiarowujących pieniądze na pomoc zwierzętom w schronisku. Dzięki życzliwości uczniów i nauczycieli zebraliśmy kilka opakowań suchej karmy oraz 185 zł,  za które kupiliśmy psom konserwy w puszkach. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż taka pomoc, to tylko kropla w morzu potrzeb. Takie akcje powinny odbywać się znacznie częściej, by uwrażliwić społeczność uczniowską, iż  zwierzęta naprawdę potrzebują naszej pomocy. One są od nas uzależnione. Nauczmy się traktować je jak żywe istoty, które za okazaną miłość odpłacą nam tym samym. Nie traktujmy ich jak zabawki, które, gdy się znudzą -  wyrzucimy!!!

Dzień Mężczyzn - 11 marca 2013 r.

Dzień Kobiet - 8 marca 2013 r.

Ósmego marca marcowy wiatr

Z odświętną miną do miasta wpadł.

Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż

I kupił bukiet z tysiącem róż.

Do naszej szkoły również wpadł wiatr

i każdej Pani podarował kwiat!

Serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet składają uczniowie ZSO w Sokółce

Szkolne Walentynki - 14 lutego 2013 r

„Kiedy się kocha,

Nie zna się nic lepszego,

Niż dawać i darować wszystko.”

Guy de Maupassant

.

Dyskoteki karnawałowe

11 lutego 2013r. odbyła się dyskoteka karnawałowa uczniów szkoły podstawowej klas IV-VI. Nasi młodsi uczniowie kolejny już raz udowodnili, że potrafią świetnie się bawić razem ze starszymi kolegami i koleżankami. Dodatkową atrakcją dyskoteki były przebrania uczestników zabawy. Byli na niej kowboje, policjanci, księżniczki czy też diablice i wszyscy wspólnie ruszyli do tańca tworząc kółeczka i wężyki. Podczas dyskoteki odbyło się też głosowanie na: „Najsympatyczniejszego kolegę z klasy” i „Najsympatyczniejszą koleżankę z klasy”. Najwięcej głosów w klasie IV uzyskali: Mateusz Sołtan i Julia Budrewicz. W klasie V zwyciężyli: Hubert Hołubowicz i Julia Borowska. Natomiast w klasie VI byli to: Filip Bakun i Aneta Laszuk.

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Laureaci Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową - zobacz

Nagrody laureatom ufundował ks. dziekan Józef Kuczyński. Wręczono je 21.12.2012 r. podczas uroczystości Jasełek .

Przygotowania samorządu do jasełek

Wróżby andrzejkowe dla młodszych kolegów i koleżanek - 30 listopada 20112 r.

Zabawa andrzejkowa - 29 listopada 2012r.

Przygotowania do Dnia Nauczyciela

Dyskoteka dla uczniów SP - 26 września 2012 r.

26 września odbyła się dyskoteka dla uczniów szkoły podstawowej klas IV-VI. Klasa czwarta  miała wreszcie okazję by poznać starszych kolegów i koleżanki. Choć na początku uczniowie byli trochę nieśmiali to pierwsze takty muzyki i konkursy sprawiły, że szybko nawiązali nowe znajomości. Udowodnili, że młodsi potrafią świetnie się bawić razem ze starszymi kolegami i koleżankami. Wspólnie ruszyli do tańca tworząc kółeczka i wężyki.

Dyskoteka dla uczniów gimnazjum -  27 września 2012 r.

Sprzątanie świata - 8 września 2012 r.

8 września 2012r. z inicjatywy samorządu uczniowskiego SP,  nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę!” Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Wyposażeni w rękawiczki i worki wyruszyli do walki z odpadami. Klasa IVA  zebrała śmieci wokół naszej szkoły i boisk oraz Urzędu Pracy, a następnie oczyściła park  na Osiedlu Zielonym. Teren wokół sokólskiego zalewu i park obok Zespołu Szkół Zawodowych odzyskał swą atrakcyjność dzięki klasie V A. Duża ilość zapełnionych worków świadczy o tym, iż akcja ta była bardzo potrzebna. Uświadomiliśmy sobie, iż troska o nasze środowisko jest naszym obowiązkiem. Powinniśmy na co dzień dbać o otoczenie aby każdego dnia móc podziwiać piękno naszej przyrody.