ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Na zajęcia Koła języka rosyjskiego uczęszcza siedem uczennic z klasy VIB, które odbywają się raz w tygodniu, w piątki. Zajęcia mają na celu usystematyzowanie wiedzy z zakresu gramatyki i ortografii języka rosyjskiego, poszerzanie zasobu słownictwa oraz ćwiczenie umiejętności wypowiadania się i komunikowania w języku rosyjskim. Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze i uczą umiejętności pracy w grupie oraz wymiany informacji między członkami w grupie.

Cele zajęć:

·         Opanowanie umiejętności językowych w stopniu umożliwiającym sprawną komunikację.

·         Rozwijanie kompetencji językowych umożliwiających komunikację w języku rosyjskim w szkole i w życiu codziennym.

·         Poszerzanie wiedzy i uzupełnienie wiadomości zdobytych na lekcjach języka rosyjskiego.

·         Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

·         Rozwój umiejętności językowych poszczególnych uczniów.

·         Dążenie do przełamania bariery językowej podczas wypowiedzi.

·         Przygotowanie do użycia poznanego słownictwa i struktur językowych w realnych sytuacjach.

·         Rozbudzanie chęci do nauki języka rosyjskiego.

·         Rozwijanie wiedzy o kulturze i cywilizacji Rosji.